Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Kraków
[awatar]
Biblioteka Kraków
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 12 61 89 100
Województwo: małopolskie
Adres: Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3
31-154 Kraków
E-mail: administracja@krakowczyta.pl

GODZINY OTWARCIA

Informacje na temat zmiany godzin otwarcia filii Biblioteki Kraków znajdują się na stronie Biblioteki Kraków

1 stycznia 2017 roku z połączonych czterech niezaleznych sieci bibliotek dzielnicowych: Nowohuckiej, Krowoderskiej, Podgórskiej i Śródmiejskiej powstała Biblioteka Kraków - samorządowa instytucja kultury Gminy Miejskiej Kraków.

Misją Biblioteki Kraków jest zapewnienie powszechnego dostępu do różnorodnych zbiorów bibliotecznych, a także dostarczenie wysokiej jakości usług skierowanych do wszystkich grup użytkowników; szczególnie dzieci i młodzieży oraz osób z niep­ełno­spra­wnoś­cią. To również inspirowanie i wspieranie rozwoju intelektualnego, podejmowanie działań na rzecz zwiększenia obecności książki w życiu społecznym mieszkańców Krakowa i podnoszenie ich kompetencji czytelniczych, a także ochrony dziedzictwa kulturowego i literackiego Krakowa.

Strona internetowa

WYDARZENIE
2018-10-29

Biblioteka Kraków wraz z Galerią Bronowice zapraszają na Krakowski Dzień Głośnego Czytania!

29 września Tomasz Schimscheiner oraz Dariusz Cywka zaprezentują dzieciom i młodzieży książki nagrodzone Nagrodą Żółtej Ciżemki. Tego samego dnia obok Czytelni Galerii Bronowice odbędzie się akcja bookcrossingowa. Na spotkania z książką zapraszamy również do filii bibliotecznych.

Wzbogacają słownictwo oraz rozwijają wyobraźnię. Relaksują, ale i wzbudzają emocje. Wzruszają, bawią, uczą. Czytanie książek, bo to o nich mowa, niesie ze sobą wiele korzyści! Dlatego do sięgania po literaturę warto zachęcać już najmłodszych. Z tego powodu Polska Izba Książki ustanowiła 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Już od kilkunastu lat, w trakcie tego wyjątkowego dnia, dzieciom i młodzieży z całej Polski odczytywane są najpiękniejsze utwory.

Wspólnej lektury książek nie zabraknie również w Krakowie – w sobotę 29 września, w Galerii Bronowice odbędzie się Krakowski Dzień Głośnego Czytania, wspó­łorg­aniz­owan­y z Biblioteką Kraków. W godz. 12.00-16.00, obok Czytelni na poziomie +1 Centrum, książki przemówią głosem dwójki krakowskich aktorów: Tomasza Schimscheinera oraz Dariusza Cywki oraz innych zaproszonych osób. Zaprezentują oni zebranym m.in. utwory laureatów ogólnopolskiej Nagrody Żółtej Ciżemki za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży. Wśród nich znajdzie się zwycięski tytuł „Wojtek. Żołnierz bez munduru”, czyli prawdziwa historia niedźwiadka, który brał udział w II wojnie światowej. Oprócz głośnego czytania, dzieci mogą liczyć na warsztaty plastyczne i skręcanie modeli z balonów.

To nie koniec czytelniczych atrakcji, przewidzianych na 29 września. Po raz kolejny w Czytelni Galerii Bronowice odbędzie się akcja bookcrossingowa! Miłośnicy literatury będą mieć okazję do odświeżenia domowych biblioteczek i podarowania książkom drugiego życia. Wystarczy w godz. 12.00-16.00 przynieść do Czytelni maksymalnie trzy książki, niezniszczone i wydane po 2010 roku, aby móc wymienić je na inne, wybrane przez siebie egzemplarze. Nie będą brane pod uwagę wydania wielotomowe ani czasopisma. Zebrane książki zostaną wykorzystane przez Galerię Bronowice oraz Bibliotekę Kraków w następnych akcjach book­cros­sing­owyc­h.
 
 

Wydarzenia w filiach bibliotecznych:

Filia 16 ul. Radzikowskiego | w godz. otwarcia biblioteki
Zapraszamy małych czytelników do wysłuchania utworów znanych autorów poezji i prozy dziecięcej oraz do udziału w zabawach literackich i plastycznych.

Filia 49, os. Tysiąclecia 42 | w godz. otwarcia biblioteki
Podczas spotkania uczestnicy, zarówno dorośli, jak i dzieci, będą mogli porozmawiać o nowych książkach zakupionych do biblioteki oraz wysłuchać ich fragmentów.

Filia 52, os. Na Stoku 1 | godz. 11.00
Spotkanie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Uczestnicy wysłuchają książki „Nasza paczka i niepodległość” Zofii Staneckiej, będą mogli również wziąć udział w quizach i zabawach plastycznych.

Filia 7, al. Pokoju 33 | godz. 13.00
Zajęcia dla wszystkich, którzy gotowi są wyruszyć w podróż po zakamarkach wyobraźni, szczególnie do dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Podczas zajęć uczestnicy poznają historię żaby, której marzeniem było zdobycie księżyca. Następnie każdy opowie o swoich marzeniach w formie pantomimy. Na zakończenie zajęć dzieci wraz z rodzicami będą mogli wykonać zakładkę do książki.
 
>< plakat.jpg

plakat.jpg plakat
jpg, 86 KiB, 640x906
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2018-9-28
Biblioteka Kraków 50.06518 19.94701 Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 31-154 Kraków

Wymiana książek w bibliotece na Dąbiu już w najbliższy piątek! 📕 📗 📘 📙 Podaruj swoim książkom drugie życie i zdobądź inne ciekawe tytuły! 😃

Filia 7 al. Pokoju 33 | 28 września

➡️ www.biblioteka.krakow.pl

bookcrossing.png

bookcrossing.png bookcrossing
png, 716 KiB, 800x600
Komentarze (0)

„Lalkarz z Krakowa” to ponadczasowa opowieść, w której baśń i elementy folkloru splatają się z historią.
Pokazuje, że nawetw najm­rocz­niej­szej­ sytuacji można odnaleźć nadzieję i przyjaźń…

 

lalkarz_z_krakowa.jpg

 
 
📙 Kraków, rok 1939. Za sprawą magii w pewnym sklepie z zabawkami ożywa mała lalka o imieniu Karolina. Karolina zaprzyjaźnia się z Lalkarzem, właścicielem sklepu – miłym, złamanym przez życie człowiekiem. Kiedy okupacja niemiecka zasnuwa cieniem miasto, Karolina i Lalkarz postanawiają za pomocą czarów uratować przed straszliwym nieb­ezpi­ecze­ństw­em swoich żydowskich przyjaciół, bez względu na ryzyko…
 

R.M. Romero wspaniale splata elementy baśni i kultury ludowej z wydarzeniami historycznymi, by pokazać, jak wielka jest siła miłości i obecna w każdym z nas wola przetrwania, nawet w najm­rocz­niej­szyc­h czasach.
 

Debiutancka powieść R.M. Romero, w przekładzie Marty Dudy-Gryc, kierowana jest do młodych czytelników w wieku 9 – 12 lat.

Książka wydana nakładem Wydawnictwa Galeria Książki. Premiera 3 października!

Wypożycz książkę

lalkarz_z_krakowa.jpg lalkarz_z_krakowa
jpg, 191 KiB, 1920x528
Komentarze (0)

Już po raz ósmy w Krakowie odbędzie się „Noc Poezji”, wydarzenie stanowiące jeden z komponentów marki Krakowskie Noce. „Noc Poezji” to szereg wydarzeń adresowanych do miłośników słowa i poezji w jej różnych formach i wymiarach. Myślą przewodnią 8. edycji NOCY POEZJI są słowa Zbigniewa Herberta zaczerpnięte z wiersza, będącego poetyckim listem do wybitnego krakowskiego poety Ryszarda Krynickiego (Do Ryszarda Krynickiego – list), „od snu do snu”…

 

8. NOC POEZJI  W BIBLIOTECE KRAKÓW

„od snu do snu”

6 października 2018

W Roku Zbigniewa Herberta – w 20. rocznicę śmierci Poety
W 90. rocznicę urodzin Tadeusza Śliwiaka

 

📘 GODZ. 10.00 | Biblioteka Kraków Filia nr 45 (Czytelnia i Wypożyczalnia Popu­larn­onau­kowa­) ul. Teligi 24

„Przyjaciele odchodzą”
Prezentacja archiwalnego nagrania spektaklu Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, w reżyserii Tadeusza Malaka, poświęconego pamięci Zbigniewa Herberta.
 
 

📙 GODZ. 12.00 i 14.00 | Kino „Pod Baranami” Rynek Główny 27

FILMOWY MARATON POETYCKI: „Ogrody Herberta”
Prezentacja filmów z cyklu „Ogród barbarzyńcy” w reż. Piotra Załuskiego, inspirowanych twórczością i podróżami Zbigniewa Herberta.

Bezpłatne wejściówki w Kinie „Pod Baranami” od 3 października.
 
 

📗 GODZ. 13.00 | Biblioteka Kraków Filia nr 56 (Oddział dla Dzieci i Młodzieży) ul. Zgody 7

„Rodzinna Bajkoteka”
Artystyczne międ­zypo­kole­niow­e warsztaty. Uczestnicy wykonają miniaturowe książki, dla których inspiracją będą fragmenty „Bajkoteki” Tadeusza Śliwiaka. Zajęcia poprowadzi dr Dorota Kamisińska z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Obowiązują zapisy: filia_56_dzieci@biblioteka.krakow.pl
 
 

📙 GODZ. 14.00 | Klub Pod Jaszczurami Rynek Główny 8

Spotkanie z Agnieszką Wiktorowską-Chmielewską
Wokół premierowego tomu poetyckiego „Krąg ochronny”. Autorka poemiku „i tu, i tu”, nagrodzonego w konkursie Miasta Krakowa na Książkowy Debiut Poetycki 2014. Prowadzenie: Bronisław Maj.

Organizator: Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK oraz Biblioteka Kraków
 
 

📘 GODZ. 15.00 | Biblioteka Kraków Filia nr 21 ul. Królewska 59

„Zainspirowani”
Integracyjne warsztaty plastyczne, adresowane do dzieci i młodzieży, rodzin i seniorów. W ich trakcie będzie można przygotować bawełnianą torbę z autorską grafiką i/lub cytatem z utworu Herberta, Wyspiańskiego lub Śliwiaka.
 
 

📙 GODZ. 15.00-17.00 | Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (miejsce zbiórki), ul. Straszewskiego 21-22

„To miasto jest nawykiem serca”. Szlakiem Tadeusza Śliwiaka po Krakowie. Spacer literacki
W 90. rocznicę urodzin poety uczestnicy spaceru odwiedzą miejsca związane z jego życiem i twórczością; Podczas spaceru odczytane zostaną wybrane utwory poety.

Prowadzenie: Joanna Świtała - historyk sztuki, licencjonowany przewodnik po Krakowie, prowadzi wykłady z zakresu szeroko pojętej kultury dla instytucji kulturalnych.

Zgłoszenia: jaroslaw.sokol@biblioteka.krakow.pl
 
 

📗 GODZ. 16.00 | Kino „Pod Baranami” Rynek Główny 27

FILMOWY MARATON POETYCKI: „Poeci Krakowa”
Prezentacja filmów dokumentalnych poświęconych krakowskim poetom: Leszkowi A. Moczulskiemu, Józefowi Baranowi i Leszkowi Elektorowiczowi, powstałych w koprodukcji Biblioteki Kraków z TVP Kraków.

Bezpłatne wejściówki dostępne w Kinie „Pod Baranami” od 3 października.
 
 

📕 GODZ. 18.00 | Biblioteka Kraków, Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” ul. Szczepańska 1

„Wieczór z twórczością Herberta”
Wieczór poświęcony biografii i twórczości Zbigniewa Herberta z udziałem autorów książek o poecie: dr Andrzej Franaszek - „Herbert. Biografia i dr Józef Ruszar - „Prywatna historia sztuki Zbigniewa Herberta”. Prowadzenie: dr Stanisław Dziedzic.
 
 

📗 GODZ. 18.00 | Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Orla 171

„Astronomiczny wieczór z poezją Śliwiaka”
Uczestnicy wysłuchają gawęd o astronomii, będą obserwować niebo oraz zwiedzać Obserwatorium. Najmłodsi wezmą udział w podniebnej podróży, a dorośli wysłuchają fragmentów poematu Tadeusza Śliwiaka o Mikołaju Koperniku. Wydarzenie adresowane do rodzin.

Obowiązują zapisy: metodyczny@biblioteka.krakow.pl
 
 

📙 GODZ. 19.00 | Biblioteka Kraków Filia nr 40, ul. Łużycka 55

„Obraz w słowach zauroczyć – Dariusz Fijałkowski”
Spotkanie z laureatem konkursów na poezję góralską, autorem kilkunastu książek poetyckich, przewodnikiem górskim.
 
 

📘 GODZ. 19.30 | Kaplica św. Doroty w klasztorze OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7

„Zbigniew Herbert” – audycja Jakuba Kosiniaka
Autorska interpretacja Jakuba Kosiniaka fragmentów utworów Zbigniewa Herberta na tle współczesnych poecie utworów muzycznych polskich kompozytorów muzyki poważnej.
 
 

📙 GODZ. 21.00 | Biblioteka Kraków Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1

„Bajki Herberta”
Podczas spotkania publiczność pozna przeznaczone dla dorosłych bajki Zbigniewa Herberta. Są one przyczynkiem do poznania dzieciństwa Herberta i jego lektur. Interpretacja utworów Herberta: Ewa Kaim, scenariusz i prowadzenie: Agnieszka Bubka-Sagan

www.biblioteka.krakow.pl

Komentarze (0)

W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na rozmowy o książkach:
 
 
📘 Filia 20, ul. Opolska 37
27 września (czwartek) | godz. 15.00

„Purezento - Joanny Bator” - niezwykle tajemnicza i poruszająca powieść rozgrywająca się w Tokio i Kamakurze.
 
 

📗 Filia 48, os. Bohaterów Września 26
27 września (czwartek) | godz. 17.00

„Hotel dla twoich rzeczy. O życiu, macierzyństwie i pisaniu” - Joanny Jagiełło - to intymna opowieść o życiu pisarki, skomplikowanych relacjach rodzinnych, pasji i tym, jak być szczęśliwym bez względu na okoliczności.

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2018-9-27
T18:00

Jury Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca we wrześniu uhonorowało książkę „Powiedziane po krakowsku” pod redakcją Donaty Ochmann i Renaty Przybylskiej.

Na wręczenie Nagrody i spotkanie z autorką zapraszamy 27 września o godz. 18.00 do Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką” (ul. Szczepańska 1). Spotkanie poprowadzi dr Stanisław Dziedzic.

Gościnnie wystąpią Laureaci VII Festiwalu Godki Krakowskiej w Modlnicy – 2018

I miejsce: Anna Madej youtu.be
II miejsce: Ziemowit Duch i Miłosz Hanula youtu.be

📕 O KSIĄŻCE
Oto książka, która nasz język objaśni na Śląsku, w Wielkopolsce, na Mazowszu – „Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich”. Rzecz ważna, mądra, zacna i potrzebna. Bo nie jest łatwo nas zrozumieć – dlaczego u nas „fliziarz” robi to, czym w innych częściach Polski zajmuje się glazurnik i kafelkarz? Dlaczego „maniureczka” (określenie w zaniku) jest wyrazem podziwu dla kobiety (przeważnie ciała)? O co chodzi z tymi „chodźże” i „zróbże”, a chodzi tak bardzo, że chwalimy się nimi w tramwajach i autobusach? | Renata Radłowska – Gazeta Wyborcza Kraków

Godoć po naszemu – reportaż TVP Kraków
youtu.be

Strona Krakowskiej Książki Miesiąca
www.kkm.biblioteka.krakow.pl

Komentarze (0)

Czy Wanda, która nie chciała Niemca była nowohucianką? Czy to Cud mniemany czy tylko Krakowiacy i Górale o tym wiedzą? Tymczasem literaci ostrzegali, że w Nowej Hucie „WRÓG PODSUWA CI WÓDKĘ!”. Dowiemy się więc, czy racje miał Kapuściński, pisząc, że „to też jest prawda o Nowej Hucie”.

Spacer rozpoczynamy w sobotę 22 września o 15.30 przy Filii nr 56 Biblioteki Kraków (os. Zgody 7), skąd udamy się na aleję Róż na wysokości Restauracji „Stylowa”. Dojechać tam można iście literacką trasą z pomocą tramwaju nr 4, który wiezie nas wraz z Jerzym Pilchem i Marcinem Świetlickim „z Krakowa” do Nowej Huty. Przy al. Róż (z widokiem na plac Centralny im. Ronalda Reagana) przyjrzymy się literackim obrazom Huty opisywanej przez Marię Dąbrowską, Jana Józefa Szczepańskiego, Adama Ważyka, Andrzeja Kijowskiego oraz Ryszarda Kapuścińskiego, powspominamy dawny pomnik Włodzimierza Lenina uwieczniony przez Jana Polkowskiego, Jerzego Pilcha i Katarzynę Kobylarczyk. Dalej – śladami Stefana Żeromskiego – przejdziemy na os. Szklane Domy. Stamtąd przedostaniemy się do dawnej wsi Mogiła, pod obelisk Wojciecha Bogusławskiego, czyli w miejsce akcji Cudu mniemanego, czyli krakowiaków i górali, gdzie sięgniemy do wspomnień Jarosława Iwaszkiewicza i reportaży Renaty Radłowskiej. Wspomnimy o kopcu legendarnej Wandy – bohaterki rozlicznych tekstów literackich, w tym Jana Kochanowskiego i Cypriana Kamila Norwida. Dalej, ulicą Tadeusza Ptaszyckiego, dojdziemy pod Stadion „Hutnika” uwieczniony w Ostatnim meczu Adama Miklasza, gdzie zakończymy wycieczkę.

Spacer poprowadzi Anna Grochowska – lite­ratu­rozn­awcz­yni i historyczka sztuki, badaczka cracovianów, wykładowczyni na Wydziale Polonistyki UJ. Autorka m.in. książki pt. Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą, za którą otrzymała Nagrodę „Krakowska Książka Miesiąca”. Współautorka Alternatywnego Przewodnika po Nowej Hucie; obecnie pracuje nad Literackim Przewodnikiem po Nowej Hucie. Nowohucianka urodzona w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego – zapewne nie bez powodu została doktorantką Katedry Historii Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Wydziału Polonistyki UJ.

 

22 września, godz. 15.30
Trasa ok.: 2,8 km
Czas przejścia: ok. 2 h

 

Przystanki na trasie:

-Filia nr 56 Biblioteki Kraków, os. Zgody 7
-Róż (skwer przy Restauracji „Stylowa”)
-Róg ul. Mierzwy i Gajosa
-Pod Pocztą – pierwszy blok w Nowej Hucie
-Brama Cmentarza Mogilskiego
-Obelisk Bogusławskiego przy ul. Sieroszewskiego
-Stadion „Hutnika”

W ramach akcji „Zajrzyj do Huty” zapraszamy również na międ­zypo­kole­niow­e warsztaty, w czasie których zostaną wykonane lniane torby z hasłami promującymi Nową Hutę (Filia 56 Dział dla dzieci os. Zgody 7, 22 października godz. 13.00). (Zapisy telefoniczne lub mailowe w filii: tel. 12 642 16 43, filia_56_dzieci@biblioteka.krakow.pl)
 
>< zajrzyj_do_huty.png

zajrzyj_do_huty.png zajrzyj_do_huty
png, 512 KiB, 1920x1080
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2018-9-20
T10:00
Biblioteka Kraków - Filia nr 20 50.09082 19.92638 ul. Opolska 37 31-277 Kraków

Zajęcia edukacyjne dla dzieci przybliżające najciekawsze legendy z różnych stron Polski, przygotowane na podstawie książki Barbary Tylickiej „O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”.

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2018-9-21
T18:00

Dobroczynność leżąca w naturze człowieka uaktywniała się w potrzebie. W Polsce jedną z najważniejszych, były potrzeby na cele patriotyczne i wojenne. Pierwsze papierowe pamiątki kwest powstały w II połowie XIX wieku i były to tzw. „Telegramy Kościuszkowskie” z dużą dopłatą na „Cele Narodowe i Dobroczynne”. Początek XX wieku i rocznice Odsieczy Wiedeńskiej oraz Powstania Styczniowego zaowocowały najbardziej typowymi tzw. znaczkami kwestarskimi, przypinanymi ofiarodawcy do ubrania. Wszystkie stanowią dziś niezwykły zapis historii i są przedmiotem badań naukowych.

Marek Sosenko to znany i ceniony kolekcjoner, archiwista, autor wielu niezwykłych wystaw i publikacji. Wszechstronna wiedza i doświadczenie wynikające z obcowania z dawnymi przedmiotami stawiają go w pierwszym rzędzie autorytetów w wielu dziedzinach historii kultury materialnej.

Czytaj więcej o cyklu „Wyimki z Niepodległości”

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”
ul. Szczepańska 1, Kraków
21 września | godz. 18:00

wymiki_wydarzenie.png

wymiki_wydarzenie.png wymiki_wydarzenie
png, 28 KiB, 1210x200
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2018-9-20
T18:00
Biblioteka Kraków - Filia nr 21 (czytelnia) 50.07344 19.91485 Królewska 59 30-084 Kraków

Zapraszamy na spotkanie z krakowskimi pisarkami- Ewą Bauer i Izabellą Frączyk - połączone z promocją ich książek.

Autorki w swojej twórczości poruszają tematy trudne, skupiają się na emocjach, nie oceniają bohaterów, ale wskazują mechanizmy, jakim podlegają ich reakcje.

Biblioteka Kraków
Czytelnia Naukowa Filii 21
ul. Królewska 59

wydarzenie.png

wydarzenie.png wydarzenie
png, 3.0 MiB, 1920x1080
Komentarze (0)
1
...
11 12 13 14 15 16 17
...
37
labasia62
grzegorz.adam.stadnik
ewka_dt
agata.staniak
matbudny
kagepatko
dabrowska.gabi9
Fel
kajci72
rplaminiak
joanna0607
jfetera77
agnieszka47
morek.antonina
danutahalenda
wgorski
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo