Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Kraków
[awatar]
Biblioteka Kraków
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 12 61 89 100
Województwo: małopolskie
Adres: Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3
31-154 Kraków
E-mail: administracja@krakowczyta.pl

GODZINY OTWARCIA

Informacje na temat zmiany godzin otwarcia filii Biblioteki Kraków znajdują się na stronie Biblioteki Kraków

1 stycznia 2017 roku z połączonych czterech niezaleznych sieci bibliotek dzielnicowych: Nowohuckiej, Krowoderskiej, Podgórskiej i Śródmiejskiej powstała Biblioteka Kraków - samorządowa instytucja kultury Gminy Miejskiej Kraków.

Misją Biblioteki Kraków jest zapewnienie powszechnego dostępu do różnorodnych zbiorów bibliotecznych, a także dostarczenie wysokiej jakości usług skierowanych do wszystkich grup użytkowników; szczególnie dzieci i młodzieży oraz osób z niep­ełno­spra­wnoś­cią. To również inspirowanie i wspieranie rozwoju intelektualnego, podejmowanie działań na rzecz zwiększenia obecności książki w życiu społecznym mieszkańców Krakowa i podnoszenie ich kompetencji czytelniczych, a także ochrony dziedzictwa kulturowego i literackiego Krakowa.

Strona internetowa

W czwartek 12 marca o godz. 10:30 zapraszamy na otwarcie kolejnej odnowionej placówki Biblioteki Kraków.

Prace w Bibliotece Głównej, której tymczasowa siedziba znajduje się w zabytkowym dzie­więt­nast­owie­cznym dworku przy ul. Powroźniczej 2, były podzielone na kilka etapów.

Kapitalny remont willi, w której biblioteka mieści się od 1988 r., obejmował wymianę instalacji wewnątrz budynku, przebudowę pomieszczeń sanitarnych, montaż nowoczesnego systemu oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji. Na nowo zaaranżowano przestrzeń biblioteczną: dział dla dorosłych, młodzieży i dzieci oraz czytelnię i wypożyczalnię informacyjno-bibliograficzną. Wymieniono większość mebli, część została poddana renowacji. Bibliotekę wyposażono również w nowy sprzęt komputerowy oraz kiosk informacyjny do prezentacji działalności biblioteki.

Na piętrze, obok Informatorium i działu bibliografii regionalnej, powstał wyjątkowy pokój – replika gabinetu Jerzego Pomianowskiego, prozaika i tłumacza, wybitnego znawcy historii Europy Wschodniej, w którym został zgromadzony jego księgozbiór i pamiątki przekazane przez wdowę po pisarzu.

Ulokowana w dworku w Dębnikach Biblioteka Główna, oprócz bogatego księgozbioru (ponad 40 tys. książek), ma dodatkowy atut: ogród z drzewami – pomnikami przyrody, w którym planowane jest organizowanie wydarzeń literackich i kulturalnych.

Parter budynku został dostosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami ruchu.

Przed tygodniem, 5 marca, otworzyliśmy wyremontowaną, powiększoną i unowocześnioną Filię nr 45 przy ul. Teligi 24, a z końcem tego miesiąca rozpocznie działalność zupełnie nowa filia biblioteczna – przy ul. Agatowej 33 na os. Złocień.

Komentarze (0)

„Śpiący Rycerze” to drugi tom serii „Dzieci Dwóch Światów” autorstwa Agnieszki Fulińskiej i Aleksandry Klęczar. Kontynuacja „Mysiej Wieży” to kolejne przygody głównych bohaterów Hanki i Igora i zgłębianie kolejnych legend i mitów słowiańskich, tym razem w górach, w Zakopanem.
 

DZIECI DWÓCH ŚWIATÓW TOM II
Hanka i Igor spotykają się ponownie, tym razem podczas ferii zimowych. Oboje są uczestnikami obozu na Podhalu, zorganizowanego przez ojca Igora pod patronatem mistrza Twardowskiego. Na obozie pojawiają się też inne dzieci dwóch światów, nie wszystkie w pełni świadome swego dziedzictwa.

Guślarze ujawniają, że przed bohaterami stoi nowe zadanie: muszą zdobyć magiczny klejnot znajdujący się na jednym z tatrzańskich szczytów. Ale jak tego dokonać w środku zimy, kiedy wszędzie leży mnóstwo śniegu i nie da się wyjść na szlak? Czy śpiący rycerze spod Giewontu pomogą w poszukiwaniach? A może będzie to zupełnie kto inny? Na dodatek jest poważny problem: już od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z mistrzem Twardowskim, co bardzo niepokoi jego wiernego koguta. Trzeba koniecznie odnaleźć czarodzieja, bo bez niego magia nie działa tak, jak powinna.

Pojawia się też pytanie: gdzie tak naprawdę są Popiel i Dragomira?

Premiera książki: 25 marca 2019.
 
 

Zachęcamy do przeczytania pierwszego rozdziału książki (125 KB – pdf)
 
 

O AUTORKACH:

AGNIESZKA FULIŃSKA - pochodzi z rodziny od pokoleń związanej z Krakowem i mieszka w tym mieście od urodzenia. Ukończyła m.in. archeologię, ale zajmuje się historią XIX wieku. Ma na koncie publikacje opowiadań fantastycznych, a także tłumaczeń książek, m.in. Ricka Riordana.

ALEKSANDRA KLĘCZAR - urodziła się na Śląsku, mieszkała w małopolskim miasteczku, a potem przeniosła się do Krakowa. Uczy studentów mitologii, literatury antycznej i języków starożytnych. Pisze dużo o literaturze fantastycznej, na blogach i w czasopismach.

 
Książka wydana nakładem Wydawnictwa Galeria Książki już wkrótce będzie dostępna w filiach Biblioteki Kraków.

Na spotkanie z autorkami zapraszamy 2 kwietnia o godz. 17.00 do Filii nr 3 pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3.

Spiący rycerze.jpg

Spiący rycerze.jpg Spiący rycerze
jpg, 27 KiB, 400x313
Komentarze (0)

Marcowy harmonogram wydarzeń przygotowanych przez Bibliotekę Kraków dostępny jest w kalendarzu 👇

www.biblioteka.krakow.pl

program.png

program.png program
png, 1.3 MiB, 1200x900
Komentarze (0)

W czwartek 5 marca o godz. 11:00 zapraszamy na oficjalne otwarcie oddziału dla dzieci, młodzieży i dorosłych Filii 45 przy ul. Teligi 24.

Kilkumiesięczny remont Filii nr 45 obejmował użytkowane od lat pomieszczenia wypożyczalni dla dzieci i dla dorosłych (150 m2 ) oraz dodatkową przestrzeń o powierzchni 100 m2, którą w ubiegłym roku Biblioteka Kraków wynajęła od Spółdzielni Mieszkaniowej „Prokocim Nowy”. Teraz pomieszczenia te zostały połączone w jedną funkcjonalną całość. Tak duża powierzchnia pozwoliła na zorganizowanie w bibliotece przestrzeni do organizacji zajęć warsztatowych i projekcji filmów, miejsca dla miłośników gier planszowych, stanowisk do odsłuchu audiobooków i dla użytkowników Internetu.

Na potrzeby Filii nr 45 zakupiliśmy nowy sprzęt komputerowy, kiosk informacyjny umożliwiający prezentację oferty Biblioteki Kraków, zain­stal­owal­iśmy­ rzutnik i ekran do projekcji filmów, a także dwa katalogi internetowe ułatwiające wyszukiwanie książek.

Otwarcie:
5 marca 2020, godz. 11:00

Filia 45 Teligi 24.jpg

Filia 45 Teligi 24.jpg Filia 45 Teligi 24
jpg, 61 KiB, 640x480
Komentarze (0)

PATRONAT KrakówCzyta.pl i Biblioteki Kraków

Instytut Literatury zaprasza do świętowania swoich pierwszych urodzin podczas festiwalu „Dziś są nasze urodziny”, który odbędzie się w dniach 26–29 lutego 2019 roku w Krakowie w nowym Salonie Literackim Instytutu Literatury przy ul. Smoleńsk 20.

Podczas pierwszego dnia festiwalu publiczność spotka się z autorami krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich – wystąpią m.in. Stanisław Stabro, Michał Zabłocki i Zofia Zarębianka. Dzień później zapraszamy na widowisko artystyczne pt. Stan miłosny… przerywany oparte na książce Józefa Barana pod tym samym tytułem (Państwowy Instytut Wydawniczy 2019). W widowisku, oprócz prozy rozpisanej na partie dialogowe pomiędzy poetą (Józef Baran) a Muzą (Beata Paluch), wykorzystane zostały wiersze oraz piosenki skomponowane przez Andrzeja Zaryckiego. Spektakl uświetnią muzycy: Michał Półtorak (skrzypce) i Walentyn Dubrowskij (fortepian).

Dzień młodej poezji

Trzeci dzień festiwalu poświęcony będzie najnowszej młodej poezji. Podczas wieczoru autorskiego poetów „Nowego Napisu” wystąpią najciekawsi twórcy młodszych generacji, m.in. Edward Pasewicz, Monika Brągiel, Kasper Pfeifer oraz laureaci pierwszej edycji konkursu „Nowy Dokument Tekstowy” w kategorii poetyckiej – Ewa Frączek i Maciej Filipek.

Kolejny punkt programu to wspó­łorg­aniz­owan­e z Fundacją KONTENT spotkanie autorskie Przemysława Suchaneckiego w ramach cyklu „Debiutanci”. Z autorem tomu Wtracenie (Biuro Literackie 2019) rozmawiać będzie Zuzanna Sala. Po jego zakończeniu odbędzie się Turniej Jednego Wiersza o Nagrodę Dyrektora Instytutu Literatury, którego zwycięzca zainkasuje 500 zł.

Jan Polkowski – poezja i wywiad-rzeka

Ostatni dzień festiwalu poświęcony jest Janowi Polkowskiemu – poecie, prozaikowi, wydawcy i działaczowi opozycyjnemu w PRL, laureatowi wielu prestiżowych nagród literackich, m.in. Nagrody Kościelskich, Nagrody Poetyckiej im. Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego oraz Nagrody Poetyckiej „Orfeusz”. Polkowski zaprezentuje swoje najnowsze wiersze, a festiwal zamknie premiera książki Ryzyko bycia Polakiem – wywiadu-rzeki z poetą.

PROGRAM

26 lutego 2020 roku (środa)
godz. 18:00  Wieczór autorski poetów krakowskiego oddziału
Stowarzyszenia Pisarzy Polskich

Występują:
* Michał Zabłocki
* Beata Szymańska
* Jadwiga Malina
* Elżbieta Wojnarowska
* Zofia Zarębianka
* Piotr Lamprecht
* Zygmunt Ficek
* Bożena Boba-Dyga
* Stanisław Stabro

27 lutego 2020 roku (czwartek)
godz. 18:00 | Stan miłosny… przerywany – montaż poetycko-muzyczny na podstawie tomu Józefa Barana

Teksty piosenek: Józef Baran
Muzyka: Andrzej Zarycki

Występują:
* Beata Paluch (recytacja i śpiew)
* Józef Baran (wiersze)
* Walentyn Dubrowskij (fortepian)
* Michał Półtorak (skrzypce)

28 lutego 2020 roku (piątek)
godz. 18:00–19:00 | Wieczór autorski poetów „Nowego Napisu”

Występują:
* Monika Brągiel
* Maciej Filipek
* Ewa Frączek
* Patryk Kosenda
* Adam Leszkiewicz
* Filip Matwiejczuk
* Edward Pasewicz
* Kasper Pfeifer

godz. 19:00–19:45 | Debiutanci: Przemysław Suchanecki
Rozmowę o książce Wtracenie (Biuro Literackie 2019) prowadzi Zuzanna Sala
Spotkanie wspó­łorg­aniz­owan­e przez Fundację KONTENT

godz. 20:00 | Turniej Jednego Wiersza o Nagrodę Dyrektora Instytutu Literatury
Dla zwycięzcy nagroda w wysokości 500 zł

29 lutego 2020 roku (sobota)
godz. 17:00–17:30

Jan Polkowski, Rozmowy z Różewiczem – prezentacja filmu ze spotkania podczas 10. Festiwalu Poezji „Metaf – powrót poezji metafizycznej” w Sopocie

W filmie występują: Ireneusz Wojtczak (pianino), Krzysztof Gordon (wiersze Tadeusza Różewicza), Jarosław Tyrański (wiersze Jana Polkowskiego)

godz. 17:30–18:00
Jan Polkowski – najnowsze wiersze w wykonaniu autora

godz. 18:00–19:00
Ryzyko bycia Polakiem – premiera wywiadu-rzeki z Janem Polkowskim

Spotkanie prowadzi Piotr Legutko

patronat_fl.jpg

patronat_fl.jpg patronat_fl
jpg, 102 KiB, 828x315
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2020-2-12
T18:00

Zapraszamy do Salonu Literackiego na spotkanie z Pawłem Sołtysem.

Książka „Nieradość” jest zbiorem opowiadań, inspirowanych rozmowami autora z ojcem i dziadkami. To takie oddanie im hołdu i sprawiedliwości – wyjaśniał pisarz w wywiadach.

Paweł Sołtys – muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jego opowiadania ukazywały się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”. Za prozatorski debiut Mikrotyki otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego, Nagrodę Literacką Gdynia, znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz był nominowany do Paszportu „Polityki”, Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Prowadzenie Jan Burnatowski.

13 LUTEGO | GODZ. 18.00
Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”
ul. Szczepańska 1 Kraków

Komentarze (0)

Do 31 marca 2020 roku można zgłaszać książki do IV edycji Nagrody Żółtej Ciżemki za książkę dla dzieci i młodzieży.

W tym roku kapituła nagrody będzie oceniać książki wydanie po raz pierwszy w 2019 roku. Będą brane pod uwagę książki autorstwa rodzimych twórców: autorów tekstu i ilustracji.

Każda osoba ma prawo do zgłoszenia jednego tytułu, wydawcy – pięciu. Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej na adres organizatora (Biblioteka Kraków, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 2, Kraków) lub mailowo: anna.gregorczyk@biblioteka.krakow.pl.

Tylko zgłoszenia, którym towarzyszyć będzie przekazanie egzemplarzy książek będą rozpatrywane. Książki należy przesłać do 15 kwietnia 2020 roku.

Nabór zgłoszeń: do 31 marca 2020

Przesyłanie książek: do 15 kwietnia 2020

👉 REGULAMIN

Zółta ciżemka.png

Zółta ciżemka.png Zółta ciżemka
png, 106 KiB, 1030x280
Komentarze (0)

Weź udział w konkursie i zdobądź tytuł „Czytelnika Roku 2020”. Wypożyczaj książki i audiobooki w Filiach Biblioteki Kraków, zbieraj pieczątki w „Paszporcie Czytelnika” i bierz udział w wydarzeniach, za które zdobędziesz dodatkowe punkty. Do wygrania m.in. czytniki e-booków, książki i gry planszowe, karty podarunkowe i zaproszenia na wydarzenia kulturalne.

Konkurs trwa od 3 lutego do 31 grudnia 2020 roku. Czytelnikiem Roku w danej kategorii zostanie osoba, która zgromadzi największą liczbę pieczątek (punktów).
 
 
Zapoznaj się z REGULAMINEM
 
 

Najważniejsze informacje:

  • Uczestnikiem Konkursu staniesz się po podpisaniu i złożeniu Karty Zgłoszenia w dowolnej Filii Biblioteki Kraków. W zamian otrzymasz „Paszport Czytelnika”, w którym będziesz zbierać pieczątki.
     
  • Za każdy egzemplarz książki lub audiobook, zwrócony w czasie trwania Konkursu, otrzymasz 1 pieczątkę.
     
  • Po zdobyciu 50 pieczątek za wypożyczone książki i audiobooki, będziesz mógł odebrać prezent – niespodziankę. Po odbiór zgłoś się (wraz z „Paszportem”) do Działu Metodycznego i Projektów Biblioteki Kraków.
     
  • Po odebraniu prezentu – niespodzianki, kontynuujesz zbieranie pieczątek aż do momentu zakończenia Konkursu.
     
  • Dodatkowe pieczątki możesz zdobyć za udział w wydarzeniach bibliotecznych. Ich listę znajdziesz w „Paszporcie”.
     
  • Jeżeli zbierzesz komplet pieczątek, poproś w dowolnej Filii o kolejny „Paszport” i kontynuuj zbieranie punktów.
     
  • W przypadku zagubienia „Paszportu” nie wydajemy duplikatu. Możesz otrzymać nowy egzemplarz „Paszportu”, ale pieczątki musisz zbierać od nowa. Stemple z zagubionego „Paszportu” nie będą brane pod uwagę.
     
  • Po zakończeniu Konkursu, „Paszport Czytelnika” z zebranymi pieczątkami należy złożyć w dniach 4-20 stycznia 2021 r, w Dziale Metodycznym i Projektów Biblioteki Kraków (pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, pokój 126, tel. 12 61-89-126, od pn. do pt. w godz. 8.00-15.00).
     
  • Wyniki Konkursu i tytuł „Czytelnika Roku 2020” ogłosimy podczas gali finałowej.
     
     

🔹 KATEGORIE WIEKOWE
I kategoria – czytelnicy od 6 do 9 lat,
II kategoria – czytelnicy od 10 do 15 lat,
III kategoria – czytelnicy od 16 do 25 lat,
IV kategoria – czytelnicy powyżej 25. roku życia.

 
 
🔹 NAGRODY SPECJALNE

Nagroda i tytuł „Czytającego Rodzica” przysługuje rodzicowi lub opiekunowi prawnemu dziecka w wieku do 5 lat. Otrzyma ją rodzic, który zdobył największą liczbę pieczątek za książki przeczytane dziecku.
 
Nagrodę i tytuł „Zaczytanego Seniora” otrzyma czytelnik Biblioteki Kraków powyżej 70. roku życia, który zdobył największą liczbę pieczątek.
 
 
PARTNERZY: KrakówCzyta.pl, Galeria Bronowice, Teatr Stu, PocketBook, Wydawnictwo Literackie, Kraków Miasto Literatury UNESCO

PATRONAT MEDIALNY: lovekrakow.pl, Czas Dzieci
 
 
>< Czytelnik Roku 2020 (2).jpg

Czytelnik Roku 2020 (2).jpg Czytelnik Roku 2020 (2)
jpg, 97 KiB, 1920x1024
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2020-1-30
T18:00

W czwartek 30 stycznia zapraszamy do Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką” na wręczenie Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca. W styczniu wyróżnienie trafi do Dominiki Słowik – autorki książki „Zimowla”.

🔹 AUTORCE
Dominika Słowik ukończyła filologię hiszpańską, przez pewien czas mieszkała w Hiszpanii, we Włoszech. Kiedy nie podróżuje, ma wyrzuty sumienia. Była wolontariuszką w Gwatemali, wspó­łorg­aniz­ator­ką festiwalu teatralnego i szatniarką. Nie gotuje, nie cierpi sportu, uważa, że jest patologicznie leniwa. Obecnie na dłużej zatrzymała się w Krakowie. Jest autorką powieści „Atlas: Doppelganger” i „Zimowla”.

🔹 O KSIĄŻCE
W swojej drugiej powieści Dominika Słowik zabiera czytelników do miasteczka w Dolinie Zmornickiej, gdzie dochodzi do serii niew­yjaś­nial­nych­ zjawisk. Zacierają się granice między możliwym, a niemożliwym. W Cukrówce tajemnica goni tajemnicę, wyłowione z jeziora ciało, ojciec który porzuca swoją pracę w urzędzie by zostać wróżem, Pszczelarz tresujący swój rój. Naga Dygnarówna nocą spaceruje po ulicach miasteczka, a Misza w wolnej chwili zajmuje się sprowadzaniem trawki ze Słowacji. Mieszkańcy są podzieleni albo czekają na kolejny cud albo poszukują skarbu. Czy uda się wreszcie najściślej strzeżony sekret Cukrówki?

Spotkanie z Dominiką Słowik poprowadzi prof. Krzysztof Zajas.

30 stycznia 2020 | godz. 18:00
Klub Dziennikarzy Pod Gruszką
ul. Szczepańska 1 Kraków

Komentarze (0)

Zajęcia literacko-plastyczne, głośne czytanie opowieści i rozgrywki gier planszowych – sprawdźcie nasze propozycje na ferie dla młodych czytelników.

Dla dzieci, które lubią wymyślać i ilustrować historie, idealną propozycją będą warsztaty tworzenia książek leporello, zajęcia z teatrzykiem kamishibai w roli głównej oraz zabawa w zimowy teatr cieni. Fanów marynistyki czeka projektowanie własnej flagi pirackiej i wiązanie węzłów marynarskich, a miłośników sztuki składania papieru – warsztaty origami. By poczuć klimat karnawału, zrobimy maski i ozdobimy je cekinami, piórkami i kolorowymi wstążkami. Najmłodszych czytelników zapraszamy na głośne czytanie zimowych wierszy i opowiadań, a jeśli lubicie zagadki, koniecznie odwiedźcie Filię nr 9, rozwiążcie zadania i powalczcie o drobne upominki.

Pamiętajcie, że w wybranych filiach Biblioteki Kraków mamy bogatą kolekcję planszówek, w które możecie pograć nie tylko w bibliotece, ale i za darmo wypożyczyć do domu!

Szczegółowy program w kalendarzu!

Ferie 2020.jpg

Ferie 2020.jpg Ferie 2020
jpg, 365 KiB, 1920x1024
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
37
Fel
kajci72
rplaminiak
joanna0607
jfetera77
agnieszka47
morek.antonina
danutahalenda
wgorski
sebboa
wjsady
Agaava
lechowicz
szymonwasowicz123
j.niedzialek
wozniak.wojciech
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo