Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kkarwacka
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
 • [awatar]
  kkarwacka
  Dlaczego trzy gwiazdki? Chciałam potraktować tę pozycję jako pomoc we wprowadzaniu dziecku zagadnień związanych z astronomią, ale przy pierwszym poznaniu treść mnie rozczarowała. Dla niespełna trzylatka okazała się jednak strzałem w dziesiątkę. Synek przygląda się uważnie nieoczywistym ilustracjom i uważnie wsłuchuje w treść, która oscyluje na granicy tematu, o którym miała być - i może w tym jest zaklęty jej dziwny urok? Lektura jest nieoczywista, nieprzeładowana treścią. To raczej proste, luźne refleksje, strzępki myśli. Sposób poprowadzenia skromnej narracji wywołuje u mojego dziecka autentyczny entuzjazm. Nie spełni jednak swojego zadania ani jako pierwsza czytanka, ani jako pewne źródło informacji dla małego odkrywcy czy młodego historyka.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Pozycja, z którą warto zapoznać nawet młodsze dziecko. Spokojne, nieoczywiste ilustracje zainteresują małego czytelnika i doskonale oddają charakter opowieści, przedstawianej z perspektywy pojmowania świata przez małe dziecko. Dzięki temu my, dorośli, możemy spojrzeć na to historyczne wydarzenie oczami dziecka, zaś mały czytelnik zdecydowanie będzie zainteresowany dostosowanymi do dziecięcej wrażliwości treściami (mimo wielu niezrozumiałych słów i obco brzmiących nazw i nazwisk). Tragiczne wydarzenia pokazane są tu w sposób prosty, bez dramaturgii, co najwyżej z nutą nostalgii i smutku - w sam raz dla wrażliwego odbiorcy. Książka będzie też dobrą bazą dla rozmowy o stracie, o cierpieniu, o wypadkach losowych, o życiu i umieraniu.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Kultowy, ponadczasowy wiersz polecam osobom w każdym wieku. Świetny materiał na zainteresowanie dziecka czytaniem, później poezją czy nawet twórczością konkretnych pisarzy. Baza dla fenomenalnej zabawy dzięki rytmice wiersza i brzmieniu tekstu; odpowiednią intonacją i tempem czytania oddajemy charakter ruszania, rozpędzania się i wreszcie wartkiej jazdy niezwykłym składem. Dla każdego coś dobrego - trochę humoru, zabawy w liczenie i pretekst do dydaktycznych wtrąceń z różnorodnej tematyki. Polecam szczególnie wersję z ilustracjami sprzed dziesiątek lat, przetłumaczoną dodatkowo na 3 spotykane w Polsce języki mniejszości etnicznych - Górali, Kaszubów i Ślązaków. To niezwykłe, że każda z tych wersji językowych brzmi równie dobrze co oryginał!
 • [awatar]
  kkarwacka
  Książka zachwyca rodzica. :) Zachwyca estetyka natu­rali­styc­znyc­h, ale pozostających w kontakcie ze sztuką rysunku ilustracji, zachwyca szeroki zakres poruszanych zagadnień i rzetelność informacyjna podana tak zgrabnie, że chce się czytać. • Książka nie przebodźcowuje, nie musi być czytana "od deski do deski" - można spokojnie otworzyć na wybranym zagadnieniu/ilustracji i chłonąć. Ja sama książkę przewertowałam już wielokrotnie. Znalazłam też jednak niejeden punkt zaczepienia do zainteresowania nią najważniejszego Małego Odbiorcy - na razie jeszcze zbyt małego na więcej jak ilustracje i parę ciekawostek (bardziej opowiedzianych niż przeczytanych), ale też zbyt ważnego, by pakować do głowy chłam współczesnych odrealnionych treści dla najmłodszych. • Polecam szczególnie rodzicom i dzieciom zainteresowanym Bałtykiem, tematyką morską lub szerzej - przyrodniczą. Docenią ją rodzice prowadzący swoje dzieci w duchu pedagogiki Montessori lub mający dzieci w edukacji domowej.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Niewątpliwym walorem tej pozycji jest jej oprawa graficzna; stonowana, niby wprost z głębin oceanów, a jednak ciepła kolorystyka i łagodne formy powodują, że każdą kolejną stronę z przyjemnością się ogląda. Wzrok się nie męczy ani na obrazie, ani na treści pisanej - ta jest napisana ładną polszczyzną. Dla młodszych dzieci będzie to niezrozumiała, spokojna usypianka. Dla starszych? Jeszcze nie wiem. Mnie - dorosłego odbiorcy, który docenia dobrą literaturę dla dzieci - ta historia nie porwała, nie wzruszyła. Nie wywołała też niczego ponad chęć zapoznania się z nią do końca i oddania do biblioteki.
Planowane i pożądane pozycje
1 2 3 4 5
...
58
 • Twoje ciało
  Parker, Steve
 • Co to jest sen?
  Daynes, Katie
 • Bagno
  Piotrowski, Przemysław
 • A niech to gęś kopnie
  Guśniowska, Marta
 • Ulica Siedmiu Mikołajów
  Pasikowska-Klica, Julita
 • Bocian z łąki
  Stanecka, Zofia
Należy do grup
 • [awatar]
  las_w_nas

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo