Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kkarwacka
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
35
 • [awatar]
  kkarwacka
  Wynicowane podskórne przekonania co do istniejącego porządku świata. Nagle rozerwane skojarzenia myślowe, tak konsekwentnie zespalane latami. Obraz rzeczywistości, kreślony dotąd misternie przez tych wszystkich dziejopisarzy, w zupełnej rozsypce. • Moje dotychczasowe wyobrażenia o otaczającym mnie świecie zostały starte w pył. Co ja teraz w ogóle wiem?... • Nie wiem, gdzie jestem. Czym jest moje otoczenie. Kim jestem ja sama. Dlaczego jest tak a nie inaczej i jak właściwie powinno być. • Dla jasności - nie musiałam być ze Śląska, by ta książka mi to zrobiła. Bo to nie jest książka wyłącznie dla Ślązaków, Polaków, Niemców, goroli czy swoich. To lektura absolutnie dla każdego.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Książka zawiera naprawdę obszerną porcję wiedzy o układzie limfatycznym i technikach masażu, jednak coś wyraźnie mnie do tej lektury zniechęca. Tekst da się co prawda pobieżnie prześledzić wzrokiem w poszukiwaniu co bardziej interesujących zagadnień, mimo to nie zainteresował mnie głębiej. Odniosłam wrażenie, że trochę tu za dużo wodolejstwa. Natomiast już zupełnie nie znoszę, gdy w czytanej lekturze co któryś akapit natykam się na słowa w stylu "w poprzedniej części dowiedziałeś się, że...", "w tej części przekonasz się, że..." itd.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Uwzględniając niezły wybór wyszukiwanek na polskim rynku wydawniczym, tę radzę omijać z daleka. Wprowadza najmłodszego czytelnika w zupełnie oderwany świat fikcji, przebodźcowuje natłokiem i kolorami, zabija nijakością obrazu, zaburzając postrzeganie perspektywiczne. Fatalna książka obrazkowa.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Książka bardzo dobra. Porusza tematy przemocy, konfliktów i różnic międ­zyku­ltur­owyc­h w sposób wyważony i delikatny na tyle, by nie skrzywdzić treścią wrażliwego małego odbiorcy. Równocześnie nie przemilcza najt­rudn­iejs­zych­ zagadnień naszej - co by nie było, nieustająco - rzeczywistości. Co nie zostało wyrażone słowem, uzupełnia ilustracja. Czytelnik spotyka się tu z tematem wojny, holocaustu, śmierci, ale też "zwyczajnej" przemocy podwórkowej. Równocześnie pokazana jest piękna relacja międzyludzka, przyjaźń dwóch chłopców ze skrajnie różnych środowisk, która przetrwać może wszystko... Nie weryfikowałam prawdziwości podanej historii - ponoć zdarzyła się naprawdę (mniej więcej, bo książka nazwana jest autobiografią pluszowego misia i to on jest narratorem tej powieści), ale czy prawdziwa, czy w pełni fikcyjna - jest dobrze przedstawiona a nade wszystko na wskroś życiowa i jako taka - arcyważna.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Ciekawa opowieść o przyjemnej, dobrej narracji. Sam temat nie zaskakuje. Można dopatrzyć się pewnej fabularnej niekonsekwencji. Ilustracje nie wyrażają w pełni treści utworu; nie są złe, mogłyby jednak być bardziej spójne z tekstem albo też pozostawiać większe pole do rozwijania wyobraźni przez dziecko.
W trakcie czytania
 • Nasz las i jego mieszkańcy
  Dyakowski, Bohdan
 • Dukla
  Stasiuk, Andrzej
Należy do grup
 • [awatar]
  las_w_nas
 • [awatar]
  Montessori

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo