Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco
"Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać"
Alojzy Żółkiewski
"Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie"
Wolter
Najnowsze recenzje
-
Lubię książki Genovy. "Lewa strona życia" to naprawdę godna uwagi pozycja. Mimo trudnego tematu jaki podejmuje czyta się ją niezwykle lekko i szybko. Jak to w stylu autorki bywa cała akcja rozgrywa się wokół bohaterki, której historia związana jest z pewnym problemem natury neurologicznej. Mimo dramatu życiowego jakiego doświadczyła Sarah udaje jej się odnaleźć sens życia. To pełna miłości, ciepła obezwładniająca historia o tym, że wszystko jest możliwe. O tym, że zaledwie w ułamku jednej sekundy można stracić wszystko na czym nam w życiu zależy i również o tym, co dzięki tej jednej tragicznej sekundzie możemy zyskać. Świetnie skonstruowana powieść obyczajowa o niesłychanie niezłomnej kobiecie, która z ogromnym uporem walczy o odnalezienie swojego miejsca w nowym życiu po urazie doznanym w wyniku wypadku samochodowego. Niesłychane... Polecam gorąco. Wzrusza, zmusza do refleksji, zaskakuje!!!
-
I jest!!! Bez dwóch zdań najgorsza książka jaką w życiu swym miałam okazję przeczytać. Kryminał? Bez przesady!!! Pozycja ta jest tak beznadziejna, że wprost trudno mi jest to wyrazić za pomocą słów. Prostacka, bez stylu, kiepsko zarysowane postacie... No zwyczajnie żenująca... Szkoda lasu-drzewa-papieru na jej wydanie. Nie polecam!!! Tragizm literacki.
-
Jak na polski film historyczno-szpiegowski muszę przyznać, że jest nawet niezły. Przedstawia on losy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, który pod pseudonimem Jack Strong pracował jako szpieg dla amerykańskiego wywiadu. Współpracując z CIA zyskał wiele, ale też jeszcze więcej stracił - stracił tych co kochał. Mimo wszystko częściowo dzięki jego skutecznej działalności wywiadowczej nie doszło do wybuchy III Wojny Światowej. Dobrze zekranizowany kawałek polskiej historii.Polecam.
-
Zachwycona krótkim wpisem z okładki z miłą chęcią sięgnęłam po powieść Timura Vermera "On wrócił". Głównym jej bohaterem jest oczywiście nazista Adolf Hitler we własnej osobie, który dzięki nioczekiwanemu zbiegowi okoliczności budzi się na ławce w berlińskim parku w czasach nam współczesnych. Jest rok 2011, nie ma doskonale znanej mu wojennej rzeczywistości, ani Trzeciej Rzeszy, Wermachtu, SS i... Żydów rzecz jasna w Niemczech też niewiele. I cóż tu teraz począć? Hitler jednak dość szybko odnajduje się w XXI wieku. Zafascynowany nowymi technologiami postanawia je wykorzystać w kontynuowaniu swej akcji propagandowej w celu zachowania czystości rasy niemieckiej... Nie powiem ciekawa jest fabuła tej książki i pomysł. O ile na początku niewątpliwie bawi czytelnika to jej dalsza część może nieco przerazić... Fikcja literacka fikcją, ale w powieściowych realiach Hitler mimo wszystko znów zdołał zaskarbić sobie ideologicznych zwolenników. Może nie w sposób dosłowny... Ta karykatura Hitlera i zawarty w powieści czarny humor dotyczący jego nazistowskich poglądów momentami może zmrozić krew w żyłach. Dobrze, że to się nie może wydarzyć naprawdę. Wstrząsająco-zabawna historia z elementami biografii Adolfa. Polecam.
-
Książka, która ma przybliżyć dziecku temat śmierci. Hmmm... W interesujący sposób napisana, ponieważ stanowi swoisty dialog. Wykorzystane zostały w niej często zadawane przez dzieci w tej kwestii pytania, ale odpowiedzi na nie mimo wszystko pozostawiają wiele do życzenia. Będąc bardzo dociekliwym dzieckiem byłabym nieusatysfakcjonowana tego typu odpowiedziami. No cóż pomysł był dobry, ale mało dopracowany... Może ktoś kiedyś postanowi go wykorzystać w lepszy sposób?