Chłopiec na szczycie góry

Tytuł oryginalny:
Boy at the top of the mountain
Autor:
John Boyne
Tłumacz:
Tomasz Misiak ...
Lektor:
Krzysztof Plewako-Szczerbiński
Wyd. w latach:
2007 - 2020
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21663-21684
ISBN:
978-83-66481-14-5, 978-83-7674-587-9
978-83-7674-837-5, 978-83-7674-587
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (10 głosów)

Autor bestsellerowego, doskonale przyjętego przez czytelników Chłopca w pasiastej piżamie po raz kolejny zaskakuje i wzrusza!

Kiedy mały Pierrot zostaje sierotą, zmuszony jest opuścić rodzinny dom w Paryżu i rozpocząć nowe życie ze swoją ciotką Beatrix - służącą w zamożnej austriackiej rodzinie. Jest rok 1935, a druga wojna światowa zbliża się wielkimi krokami. Miejsce, do którego trafia chłopiec nie jest zwykłym domem. To Berghof, rezydencja Adolfa Hitlera.

Pierrot szybko zostaje wzięty pod skrzydła Hitlera i wrzucony do coraz bardziej niebezpiecznego nowego świata: świata terroru, tajemnic i zdrady, z którego nigdy nie będzie w stanie uciec…

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Fenomenalna! Świetnie napisana i niezwykle wciągająca. To jedna z tych książek, które po zamknięciu żyją jeszcze długo gdzieś z tyłu głowy. • Piękne i zarazem smutne opowiadanie o tym jak łatwo zmanipulować umysł młodego człowieka, zaimponować i wmówić, że czarne jest białe. • Bardzo podobało mi się stwierdzenie, ze zło i dobro nie zależy od punktu odniesienia.
  • Książka ponoć dająca do myślenia.... no nie wiem... nie lubię książek, w których fikcja miesza się z faktami tylko dla efektu "myślenia".
  • John Boyne poraz kolejny powraca w swej książce do tematu II Wojny Światowej. Tym razem nie ukazuje czytelnikowi w sposób bezpośredni tematu masowego ludobójstwa , a zwraca uwagę na moralność i zepsucie twórców nazistowskiej "machiny zagłady". Głównym bohaterem powieści jest mały Pierrot. Po śmierci rodziców trafia pod opiekę swojej ciotki Beatrix. Beatrix jest służącą w Berghof, jednej z górskich rezydencji Adolfa Hitlera. Chłopiec bardzo szybko ulega wpływom nazistowskiego przywódcy i zmienia się nie do poznania... • CHŁOPIEC NA SZCZYCIE GÓRY to wzruszająca, niepokojąco realistyczna opowieść o ludzkim zepsuciu, uległości i brutalności współczesnego świata. Polecam gorąco.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Stay where are and then leave 21666 The Boy the Top of Mountain,
Autor:John Boyne
Tłumaczenie:Tomasz Misiak Jacek Spólny
Lektor:Krzysztof Plewako-Szczerbiński
Wydawcy:Replika Aleksander Szabliński (2017-2020) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2018) IBUK Libra (2017) Legimi (2017) NASBI (2017)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Czytak Larix 21663-21684
ISBN:978-83-66481-14-5 978-83-7674-587-9 978-83-7674-837-5 978-83-7674-587
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Przeglądając publikacje na temat niedawno wydanych książek, natrafiłam • na rekomendację Córki zegarmistrza Kate Morton. Przyznam, że słyszałam wiele dobrego o tej autorce, jednak nigdy wcześniej nie sięgnęłam po którąś z jej książek, aż do teraz. I muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Misternie spleciona fabuła, charakterystyczne, intrygujące postacie, wątek kryminalny, nieco metafizyki i fantastyki. • Akcja książki rozgrywa się w Anglii,autorka przenosi nas w czasie, przeplata wiek XIX i XX oraz współczesność – to bardzo ciekawa koncepcja powieści. Morton w sposób umiejętny i przemyślany lawiruje między czasami łączy losy wielu bohaterów. Jedną z głównych postaci jest Elodie Winslow, młoda archiwistka, która porządkując dokumenty, w jednym z archiwizowanych pomieszczeń znajduje torbę. Niezwykłe znalezisko zawiera w sobie szkicownik i starą portretową fotografię. Zaintrygowana rysunkami, prze­dsta­wiaj­ącym­i znany jej z opowieści rodzinnych dom, oraz portretem młodej kobiety trafia na pełną tajemniczych zdarzeń historię, która ma związek z piękną wiktoriańską posiadłością Birchwood Manor, położoną w malowniczym Oxfordshire. Tam, w 1852 roku, znany malarz Edward Radcliffe przybywa wraz ze znajomymi, by szukać natchnienia. W zagadkowych okolicznościach ginie wówczas narzeczona artysty, znika także klejnot rodowy i pewna tajemnicza kobieta. Co tak naprawdę wtedy się stało? I dlaczego dawna sprawa musiała czekać aż sto sześćdziesiąt pięć lat na rozwiązanie? Ciekawie prowadzona narracja wciąga i zachęca do czytania, i poznawania tajemniczej historii sprzed lat. Zaskakująca jest też jedna z bohaterek (narratorka), ale o niej dowiecie się więcej, czytając tę niezwykłą powieść. • Anna Jędrzejowska • Biblioteka Kraków
foo