Nocnik nad nocnikami:

chłopiec

Inne tytuły:
dziewczynka
Autor:
Alona Frankel ...
Tłumacz:
Zoja Perelmuter (1951-2011) ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Nisza (2009-2024)
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza (2001)
ISBN:
83-205-4657-5, 978-83-66599-73-4
978-83-926276-2-3, 978-83-926276-3-0
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...
3.5 (2 głosy)

Nadszedł czas, by rozstać się z pieluchą? Masz problem z tym jak zrobić to bezboleśnie i skutecznie? Pokażemy Ci, że to nic trudnego. W tym celu sięgnij po książeczkę "Nocnik nad nocnikami. Dziewczynka". Autorką tej publikacji jest izraelska pisarka i zarazem matka Alona Frankel. Twórczyni bez owijania w bawełnę wypowiada się na temat spraw fizjologicznych, co jest dodatkowym atutem. Oprócz tego do zalet należą kolorowe ilustracje, które sprawią, że książeczka jeszcze bardziej zainteresuje Twojego malucha. Książka jest idealnym rozwiązaniem dla bezradnych rodziców, a także wspaniałą, przepełnioną humorem lekturą dla Twojego dziecka. "Nocnik nad nocnikami. Dziewczynka" to książeczka, w której główną bohaterką jest mała Basia, która po raz pierwszy ma do czynienia z przedmiotem, jakim jest nocnik. Dziecko nie wie do czego służy ta przypominająca naczynie i wazon rzecz. W dalszej części książki na szczęście wszystko się wyjaśnia. Basia uczy się, jak prawidłowo z niego korzystać. Nie wszystko od razu idzie zgodnie z planem, ale nie ma się czym martwić. Dla ułatwienia cały proces został wytłumaczony poprzez ilustracje. Oprócz tego autorka wspomina o tym, jak ważna jest higiena i wyjaśnia, dlaczego trzeba myć rączki po każdym skorzystaniu z nocnika.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • A to dopiero ZWYKŁA historia! Sięgając po nią nastawiłam się na naprawdę coś super pozwalającego na kolana... Hmmm... Cóż, nieco się przeliczyłam. Mimo to nie czuję się zawiedziona, dziecko z całą pewnością na rozczarowane książeczką też nie wygląda, ale to jednak zwykły tekst. Historyjka jaką mógłby napisać każdy kto miał do czynienia z dziećmi i ich "nocnikowymi rozterkami". Bohaterem opowiastki jest mały Bolek, który jak każdy maluch od urodzenia robi to i owo do pieluchy. Dzielna mama rzecz oczywista zajmuje się nim przykładnie jak każda inna. Aż tu nagle w ręce malca wpada nieoczekiwanie pewien przedmiot sprezentowany przez babcię. I tu rozterka... Co to takiego? U Bolka jak w życiu każdego oszołomionego nowym, dziwnym przedmiotem dziecka rodzą się w głowie pytania. Najważniejsze, że jest zaangażowany, więc zainteresowanie wokół nocnika nie maleje, wręcz przeciwnie. W końcu po krótkiej analizie funkcjonalnej znane jest już Bolkowi przeznaczenie tajemniczego gadżetu. Trzeba przyznać, że frajdy przy tym co nie miara. Po kilku próbach malec wreszcie zaczyna z niego korzystać przyznając, że taki NOCNIK to extra sprawa. Jest to niewątpliwie prosta historia, której doświadcza w rzeczywistości tak naprawdę każde dziecko. Grunt, że trafia do małego odbiorcy, bo faktycznie wielu maluchom przypada ona do gustu w mig. Czy jednak bobas nabierze po lekturze chęci do nocnikowania? Sprawa wątpliwa, ale grunt, że przybliży ten trudny temat, oswoi nieco z nowym tworem. Polecam lekturę, bo bawi, edukuje, być może wychowuje.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:dziewczynka chłopiec
Autorzy:Alona Frankel Zoja Perelmuter (1951-2011) Alona Frankiel
Tłumaczenie:Zoja Perelmuter (1951-2011) Alona Frankel
Wydawcy:Wydawnictwo Nisza (2009-2024) Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza (2001)
ISBN:83-205-4657-5 978-83-66599-73-4 978-83-926276-2-3 978-83-926276-3-0
Autotagi:beletrystyka druk epika ikonografia komiksy i książki obrazkowe książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo