Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kkarwacka

Czytając Synowi książki zawsze jestem tuż przy nim. To nasze wspólne chwile. Czytanie nie jest wyłącznie sposobem na zabicie czasu czy poznanie świata; przede wszystkim to poznawanie własnego Dziecka jest dla mnie absolutnie kluczowe. Kątem oka podpatruję jego reakcje. Doświadczam niemal na sobie na sobie zmian w jego dziecięcym ciele: czuję napinanie wewnętrznych strun i symfonię emocji grających mu w duszy. Ten Mały Człowiek to najwspanialsze dzieło stworzenia - a ja mam zaszczyt móc go z uwagą i fascynacją odczytywać.

Czytam też samej sobie. Dla rozrywki, poznania lub ubogacenia duchowego. Potrafię docenić każdy typ książki, jeśli dzieło jest dobre, zapada w pamięć i zostawia we mnie choćby swoisty wodny znak. Sięgam też po te, które pozornie kaleczą czytelnika. To nieoceniona kuracja dla niegdyś zmartwiałej duszy. Parę wybitnych książek prze­wart­ości­ował­o mój system wartości i sprawiło, że zmieniłam sposób postrzegania świata. Lektury otwierają mnie na świat. Dzięki nim jestem, kim jestem i gdzie jestem. Świat znów potrafi mnie zdumiewać.

Jednak wciąż to kiążka, która otwiera przede mną moje Dziecko i mnie samą, która scala nasze myśli i jednoczy we współodczuwaniu, pozostaje dla mnie czymś najcenniejszym, co mogę nam ofiarować w prostocie życia; wspólna lektura to najbardziej wartościowy prezent.

Najnowsze recenzje
1
...
72 73 74
...
78
  • [awatar]
    kkarwacka
    Książka typu wyszukiwanka, z ilustracjami opatrzonymi nierozbudowaną częścią opisową przedstawionych wydarzeń. Kreskówkowe, dowcipne, pełne szczegółów ilustracje w nierażącej palecie barw. Różnorodność przedstawionych sytuacji z życia piratów zachęca do sięgania do książki więcej jak raz. Każda ze stron inspiruje dziecko z bogatą wyobraźnią do zainicjowania lub podjęcia zaproponowanych zabaw. Nic w książce nie razi, humoru dla starszych znajdzie się wystarczająco dużo, by rodzic z przyjemnością spędził nad wyszukiwaniem sporo czasu z dzieckiem. Mało jasny jest jedynie podział ilustracji na poszczególne miesiące - nie wszystkie są wymienione, szkoda.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Anatomia i fizjologia człowieka ujęta w formie przejrzystego, interesującego atlasu/albumu. Treści i ilustracje dostosowane do dzieci. Realistyczne a zarazem ładne rysunki nie odstaszają, nie "krzyczą" kolorami, nie wynaturzają prezentowanych zagadnień. Na potrzeby młodszego odbiorcy zdecydowanie kompletna i udana pozycja.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Pasjonaci, dociekliwi, niestrudzeni - ci z satysfakcją przeczytają książkę "od deski do deski". Niejedno dla siebie znajdą w niej również romantycy, marzyciele, zapaleńcy historii lub nauki, humaniści, umysły ścisłe, starzy wyjadacze i laicy. Mali i duzi. Najmłodszym z zain­tere­sowa­nych­ wystarczy parę pięknych ilustracji wraz z odrobiną wiedzy, przekazanej po lekturze przez rodziców. • Pozycja zawiera wiele ciekawostek związanych z wiedzą i wyobrażeniami ludzi dawnych i współczesnych o Księżycu. • Wydanie utrzymane w bardzo przyjemnej estetyce.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Dlaczego trzy gwiazdki? Chciałam potraktować tę pozycję jako pomoc we wprowadzaniu dziecku zagadnień związanych z astronomią, ale przy pierwszym poznaniu treść mnie rozczarowała. Dla niespełna trzylatka okazała się jednak strzałem w dziesiątkę. Synek przygląda się uważnie nieoczywistym ilustracjom i uważnie wsłuchuje w treść, która oscyluje na granicy tematu, o którym miała być - i może w tym jest zaklęty jej dziwny urok? Lektura jest nieoczywista, nieprzeładowana treścią. To raczej proste, luźne refleksje, strzępki myśli. Sposób poprowadzenia skromnej narracji wywołuje u mojego dziecka autentyczny entuzjazm. Nie spełni jednak swojego zadania ani jako pierwsza czytanka, ani jako pewne źródło informacji dla małego odkrywcy czy młodego historyka.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Pozycja, z którą warto zapoznać nawet młodsze dziecko. Spokojne, nieoczywiste ilustracje zainteresują małego czytelnika i doskonale oddają charakter opowieści, przedstawianej z perspektywy pojmowania świata przez małe dziecko. Dzięki temu my, dorośli, możemy spojrzeć na to historyczne wydarzenie oczami dziecka, zaś mały czytelnik zdecydowanie będzie zainteresowany dostosowanymi do dziecięcej wrażliwości treściami (mimo wielu niezrozumiałych słów i obco brzmiących nazw i nazwisk). Tragiczne wydarzenia pokazane są tu w sposób prosty, bez dramaturgii, co najwyżej z nutą nostalgii i smutku - w sam raz dla wrażliwego odbiorcy. Książka będzie też dobrą bazą dla rozmowy o stracie, o cierpieniu, o wypadkach losowych, o życiu i umieraniu.
Planowane i pożądane pozycje
1
...
17 18 19
...
138
  • Złodziejka opowieści
    Klevisová, Michaela
  • Niepowinność
    Radziszewski, Paweł
  • Człowiek, który kochał Syberię
    Jacobsen, Roy
  • Złodziejka książek
    Zusak, Markus
  • Okna
    Grabowska, Katarzyna
  • Człowiek, o którego upomniało się morze
    Centkiewicz, Alina
Należy do grup
  • [awatar]
    las_w_nas
  • [awatar]
    Montessori

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo