Piraci

Tytuł oryginalny:
Pirates
Autor:
John Matthews
Tłumacz:
Stanisław Kroszczyński ...
Wydawca:
Wydawnictwo Arkady (2006-2016)
ISBN:
978-83-213-4447-8, 978-83-213-4488-1
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
4.0

Ta owiana legendą książka pozwala czytelnikowi wkroczyć w owiany legendą świat morskich rabusiów. Pokazuje niebezpieczne i pełne przygód życie na morzu i lądzie, statki i bandery, metody nawigacji i mapy, oręż i sposoby walki, sławnych piratów i ich często dramatyczne losy. W efektowny sposób przedstawia oryginalne dokumenty i przedmioty, np.: list kaperski, mapę wskazującą miejsce ukrycia skarbów, list gończy, talię kart.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fantastycznie, pięknie i pomysłowo wydana książka. Każda strona zachęca do zapoznania się ze wszystkimi, graficznie różnymi, rozproszonymi po stronie informacjami. Są one interesujące, dobrze podane i kompletne na tyle, by budowane na ich podstawie wyobrażenie o piratach nie było tylko barwną, romantyczną fantazją.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:John Matthews
Tłumaczenie:Stanisław Kroszczyński Ewa Romkowska
Wydawca:Wydawnictwo Arkady (2006-2016)
ISBN:978-83-213-4447-8 978-83-213-4488-1
Autotagi:druk historia ikonografia książki literatura literatura stosowana publikacje popularnonaukowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo