Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Karolus

Uwielbiam książki. Najbardziej fantasy, ale czytam wszystko. Lubię też informatykę i nauki ścisłe. W wolnych chwilach czytam, piszę programy komputerowe, gram w gry (nie tylko komputerowe) ale także piszę własne opowiadania. Lubię jeździć na rowerze i łacić po górach. Mieszkam w Poznaniu.
Pozdrawiam wszystkich, Pa pa...

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
11
 • [awatar]
  Karolus
  Trójka zafascynowanych i bardzo nietypowych dzieci trafia na tajemnicze drzwi uryte za szafą starego dworu. Cały dom przepełniony jest magiczną atmosferą. Czy uda się otworzyć wrota i znaleźć czekający tam skarb? Jak stawić czoła swoim lękom? • Świetna, acz lekko dziecinna książka o wielkiej przygodzie. Przyjaźń, lęk, skarby, zagadki i tajemnicza ruda kobieta skaładają się na niesamowitą atmosferę. Czy zechcesz zgłębić sekrety Willi Argo?
 • [awatar]
  Karolus
  Książka która robi mnóstwo szumu, ale nic nie wnosi. Po prostu historia chłopaka, który ucieka ze szkoły bo boi się, że rodzice będą wściekli za to, że wyleciał ze szkoły. Co w tym niezwykłego? On przeklina! I wokół tego robi się cała afera. Tylko, że te "okropne" słowa słyszy się teraz na co dzień w każdym kącie. Aha, chłopak jeszcze zamawia prostytutkę. To mogło by być bulwersujące, gdyby nie fakt, że obleciał go strach i dziewczynę wyprawił z niczym. Nie rozumiem, czemu ta książka jest taka niepopularna. A może powinienem powiedzieć: popularna w swej niepopularności. Księga zakazana! Nie widzę w niej nic złego. Zwykła książka obyczajowa niskich lotów. Praktycznie nie było w niej nic interesującego. Jedynie ostatnia rozmowa bohatera z siostrą jest w miarę ciekawa. • Treści prawie wcale, język przeciętny, w miarę lekki, co znacząco ułatwia czytanie. Nie polecam.
 • [awatar]
  Karolus
  Jest to bajka dla dzieci to fakt. Ale jest napisana po prostu genialnie. Ja mam wrodzoną awersję do angielskich pisarek dziecięcy (tajemniczy ogród! brrr...), ale to naprawdę mile mnie zaskoczyło. • Powieść czyta się lekko i szybko. Napisana jest w dobrym stylu. A historia też ma w sobie coś niezwykłego i pouczającego. Oto dzieci jadące na wakacje na wieś znajdują w opuszczonym kamieniołomie (a gdzie tu zasady bezpieczeństwa?!) dziwnego ludka, który potrafi spełniać życzenia. No i jak to zwykle w takich momentach bywa, od razu zaczynają się kłopoty. A to stali się tak piękni, że nikt ich w domu nie poznał, a to wylądowali na szczycie kościelnej wieży i nie mieli jak zejść. Ogólnie pomysł jak i aranżacja warte przeczytania. Polecam
 • [awatar]
  Karolus
  Historia opisana w tej książce jest całkiem niezła. Motyw walki dobra ze złem i aniołów. Ale było w niej za dużo zbędnego przedłużania, wtrętów nic nie wnoszących. Uważam, że spokojnie mogłaby zmieścić się w połowie swojej objętości. • Co zaś do historii: • Dziewczynka (Ewa) traci swego anioła (Ave), który w wyniku walki ze swym złym bratem(?, Vea) zostaje strącony na ziemię. Dziewczynce zaczynają przytrafiać się różne nieszczęścia, w końcu zachorowuje na śmiertelną chorobę. I wtedy cała niegdyś zapracowana i idealna nowoczesna rodzina zauważa istnienie swej córki (Ideał matczynej miłości - nie zauważyć istnienia dziecka przez 13 lat!). A Ewa na zlecenie anioła, którego udało jej się znaleźć na ziemi, zmienia życie ludzi dookoła. • To tak mniej więcej prezentuje się ta historia. Była całkiem niezła, ale czytało się fatalnie. Tak jak wspominałem - za dużo niepotrzebnych nikomu do życia dygresji. Polecam to książkę jedynie osobą o mocnych nerwach, bo wielokrotnie w czasie jej czytania myśli się, by książkę spalić i wyjechać w Bieszczady...
 • [awatar]
  Karolus
  Lekka i przyjemna powieść o wielkim sensie. Tibor traci jedyną bliską osobę. Musi opuścić dom i zamieszkać w zoo. Tam przeżyje niesamowite przygody, pozna świetny przyjaciół ("co do Igły to mało powiedziane") i dowie się o swych niezwykłych talentach. Bo każdy posiada jakieś zdolności. Jesteśmy stworzeni do rozwoju. Bo tak zapisane jest w gwiazdach.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
37
 • Misja międzyplanetarna
  Vogt, A. E. Van
 • Lek na śmierć
  Dashner, James
 • Fantastycznie nieobliczalni. Antologia opowiadań autorów SQN
  Ćwiek, Jakub
 • Zew krwi
  London, Jack
 • Oddział Inferno
  Golden, Christie
 • Mag
  Scott, Michael
Należy do grup

Markus
Sowusia
Olciaczar
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo