Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Bajki
[awatar]
Bajki

Witam miłośników Bajek!

Bajki to najbardziej zaczarowany świat naszej wyobraźni. Jeżeli my dorośli nie sięgamy do nich już tak często, nie zapominajmy, że to one zrobiły z nas czytelników, którymi dziś jesteśmy :-)

Ekspozycja

Już na 7 listopada br zapowiadana jest biografia Tove Jansson, autorki wszystkich cudownych opowieści o Muminkach. Bardzo mnie uciszyła wiadomość o rychłym pojawieniu się książki i z pewnością wpisuję ją na swoją listę "do szybkiego przeczytania". Myślę, że każdy dorosły fan Muminków zechce dowiedzieć się więcej o życiu i duszy kogoś, kto we własnym świecie fantazji stworzył tak cudowny i ciepły świat.
ryms.pl

63142_399582160115482_938166859_n.jpg

63142_399582160115482_938166859_n.jpg 63142_399582160115482_938166859_n
jpg, 134 KiB, 649x960
Komentarze (0)

Już w tę niedzielę w Poznaniu Wydawnictwo Zakamarki będzie obchodzić swoje 5 urodziny! Zakamarki wydają wspaniałe bajki, które lubimy, czytamy i polecamy. Zapraszamy dzieciaki i rodziców na dziedziniec CK Zamek w Poznaniu od godz. 12.00 - my będziemy :-)

Komentarze (0)
Właściciele
  • [awatar]
    myszy0
Administratorzy
Redaktorzy
  • [awatar]
    Valentine
  • [awatar]
    Markus
Członkowie
  • [awatar]
    mateo
  • [awatar]
    szu
  • [awatar]
    Kasia
  • [awatar]
    Krystyna
  • [awatar]
    Gabrysia
  • [awatar]
    MoniaK
  • [awatar]
    tris
  • [awatar]
    wojciech
  • [awatar]
    dariusz
  • [awatar]
    mmm
  • [awatar]
    Sowusia
  • [awatar]
    Karolus
  • [awatar]
    biblioteka59
  • [awatar]
    crefta
  • [awatar]
    Laluna
  • [awatar]
    otylia
  • [awatar]
    kasjopea
  • [awatar]
    Olciaczar
  • [awatar]
    Gosska
  • [awatar]
    pawelkwas
Pokaż listę (23)
Forum grupy
  • Bajki interaktywne
    Niedawno trafił do mnie ciekawy link: [Link] Nie wiem dlaczego zupełnie nie pomyślałam wcześniej o takiej formie edukacji i zabawy, co może być wręcz naganne w obecnych czasach. Wiadomo jakie rozrywki serwuje Internet naszym dzieciom, a te nieubłaganie pchają się do komputera gdy tylko sięgną oczyma ponad nasze biurko... Bardzo podobają mi się te książeczki i z pewnością wypróbuję je z moją córcią, gdy tylko bardziej opanuje myszkę komputera i zasady przyczynowo - skutkowe na ekranie. Czy macie jakieś doświadczenia? Opinie? Zastrzeżenia? Zapraszam do dyskusji!
    Odpowiedzi: 2, ost. zmiana: 10.01.2013 17:48
    myszy0    szu    biblioteka59   
    [awatar]
    myszy0
  • Bajki z dreszczykiem
    Córka moja (9) posiada pewne inklinacje do mroku w sferze wyobraźni. Uwielbia zatem literaturę i filmy, które roztrząsają problemat winy, kary, zado­śćuc­zyni­enia­ itd. Czy możecie polecić jakieś interesujące książki w tej tematyce?
    Odpowiedzi: 4, ost. zmiana: 26.09.2012 09:02
    Markus    myszy0    wojciech   
    [awatar]
    wojciech
  • Kultowe komiksy
    Jak widać biblioteki posiadają też i spory zasób komiksów! Wspaniale, uwielbiam Tytusa odkąd ukazywał się w Świecie Młodych. Pełne wersje i dostępne części przeczytałam właśnie dzięki bibliotece dziecięcej.Niedawno nabyłam pełą serię poprzez prenumeratę i oddałam się przyjemności podróży w dawne czasy. Bardzo zdumiało mnie jak inaczej teraz rozumiem te teksty i przed jakimi zadaniami treściowymi wytyczonymi przez wydawnictwo w roku 1965 musiał stanąć Papcio Chmiel. Z mistrzowską satyrą powplatane wymagane odgórnie wątki, które teraz dorosłego doprowadzają do łez. Czy też czytaliście? Jakie wrażenia po latach? :-)
    Odpowiedzi: 14, ost. zmiana: 31.08.2012 17:18
    szu    dariusz    wojciech    Markus    myszy0   
    [awatar]
    myszy0
  • Ulubione bajki
    Jaka jest Wasza ulubiona bajka z dzieciństwa? Czy wróciliście do niej w dorosłym życiu? czy stoi już na półce Waszych dzieci? Ja odkrywam bajki na nowo i zachwycam się jak dzieciak, co polecacie?
    Odpowiedzi: 5, ost. zmiana: 30.05.2012 14:51
    wojciech    Valentine    Markus    myszy0   
    [awatar]
    myszy0
  • Straszydła i bohaterowie
    Każdy młody czytelnik utożsamia się z ulubionym bohaterem, a także ma swoje lęki przed bajkowymi straszydłami.. czy też baliście się Buki? Oglądając ostatnio Muminki stwierdzam, że w kinie na poranku było się czego bać! Potok łez moich i mojego brata budził zawsze lis, który porywał kogucika w bajce, jaką mógł nam czytac tylko nasz ulubiony wujek :-) Dodam, że bajka była z rodzaju rozkładanych ( dziś pewnie nosiłaby miano 3D), ruszały się głowy i inne elementy. To z pewnością budowało w nas poczucie grozy i dramatu...
    Odpowiedzi: 6, ost. zmiana: 28.05.2012 22:35
    dariusz    myszy0   
    [awatar]
    myszy0
Przejdź do forum
szu
wojciech
myszy0
Gromnik GBP
madziar
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo