Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
myszy0

Czytam, czytam, czytam..

Ekspozycja

Poważny wątek do dyskusji, jednak na kończący się nam weekend, polecam rysunkową satyrę ;-)

myszy.jpg

myszy.jpg myszy
jpg, 364 KiB, 1186x751
Komentarze (2)

Dziś pierwszy raz czytałam małej bajkę na dobranoc - mocno uproszczoną wersję o ołowianym żołnierzyku i tancereczce. Dziecię stało i oglądało mnie nieco zdumione, ale zaciekawione. "Na wolności" tj. poza łóżeczkiem, nie wysiedzi przy czytaniu nawet akapitu, a tu sukces! Może tędy droga do czytania bajek - przez łóżeczko :-)

Komentarze (3)

19 maja ukazała się w księgarniach nowa powieść bardzo lubianej przeze mnie M. Kalicińskiej "Lilka". Tak naprawdę to byłam mile zaskoczona, bo ostatnio nie śledziłam poczynań pisarki. Pobiegłam dziś prędziutko i kupiłam jeszcze ciepły egzemplarz prosto z kartonika. Czeka w kolejce na czytanie, ale nie wytrzymam i wpuszczę poza kolejnością!

Komentarze (5)
wojciech
Ruda
usunięte konto
aleq
basia.ptasznik
yola75
anaj_27
knf.luke
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo