Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
myszy0

Czytam, czytam, czytam..

Ekspozycja

Poważny wątek do dyskusji, jednak na kończący się nam weekend, polecam rysunkową satyrę ;-)

myszy.jpg

myszy.jpg myszy
jpg, 364 KiB, 1186x751
Komentarze (2)

Dziś pierwszy raz czytałam małej bajkę na dobranoc - mocno uproszczoną wersję o ołowianym żołnierzyku i tancereczce. Dziecię stało i oglądało mnie nieco zdumione, ale zaciekawione. "Na wolności" tj. poza łóżeczkiem, nie wysiedzi przy czytaniu nawet akapitu, a tu sukces! Może tędy droga do czytania bajek - przez łóżeczko :-)

Komentarze (3)

19 maja ukazała się w księgarniach nowa powieść bardzo lubianej przeze mnie M. Kalicińskiej "Lilka". Tak naprawdę to byłam mile zaskoczona, bo ostatnio nie śledziłam poczynań pisarki. Pobiegłam dziś prędziutko i kupiłam jeszcze ciepły egzemplarz prosto z kartonika. Czeka w kolejce na czytanie, ale nie wytrzymam i wpuszczę poza kolejnością!

Komentarze (5)
wojciech
Ruda
usunięte konto
aleq
basia.ptasznik
yola75
anaj_27
knf.luke
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Aż 6 pikników tematycznych czeka nas od 26 czerwca do 25 września! Biblioteka Kraków zaprasza dzieci, młodzież oraz ich rodziców do wspólnej zabawy: literackiej, naukowej, muzyczno-tanecznej, podróżniczej, futurologicznej i teatralnej! • Pikniki są organizowane w ramach projektu „Literacki ogród Biblioteki Kraków”. Jego celem jest promowanie literatury, kultury, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja społeczna i międ­zypo­kole­niow­a. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. • Daty i tematy pikników organizowanych w ramach projektu: • 26 czerwca – piknik literacki, • 17 lipca – piknik naukowy, • 31 lipca – piknik muzyczno-taneczny, • 14 sierpnia – piknik podróżniczy, • 11 września – piknik futurologiczny, • 25 września – piknik teatralny. • Spotkania i warsztaty poprowadzą specjaliści w danej dziedzinie, nie zabraknie również zajęć animacyjnych. Wśród atrakcji przewidziano: spotkania autorskie z pisarzami książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, spotkania z podróżnikami, występy taneczne i muzyczne, spektakle teatralne, wystawy, prezentacje, warsztaty, treningi lotnicze, prezentacje literatury, akcje bookcrossingowe, gry i zabawy edukacyjne, spotkania z antykwariuszami i księgarzami, głośne czytanie. • W ramach projektu zorganizowany zostanie „Konkurs na najp­iękn­iejs­zego­ mola lub motyla książkowego” adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 4-11 lat wraz z rodzinami, a także do grup dzieci w wieku 4-11 lat z instytucji oświatowych i kulturalnych oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa małopolskiego. Zadaniem będzie wykonanie wiel­kofo­rmat­owej­ postaci mola lub motyla książkowego oraz udział w Wielkiej Paradzie Moli i Motyli. Regulamin konkursu – TUTAJ. • Dla naja­ktyw­niej­szyc­h uczestników, którzy zdobędą naklejki za uczestnictwo w co najmniej czterech piknikach, przewidziano upominki. • Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. • [Obraz]
foo