Świat Lema

Opracowanie graficzne:
Marta Ignerska
Wydawca:
Muchomor (2021)
ISBN:
978-83-65650-52-8
Autotagi:
albumy i książki artystyczne
beletrystyka
ikonografia
książki
proza
Więcej informacji...

Książka wprowadzająca młodego czytelnika w twórczość Stanisława Lema. Ponad dwadzieścia cytatów z najważniejszych dzieł Lema zilustrowanych przez Martę Ignerską pokazuje, jak niezwykłą przygodą może być zanurzenie się w twórczości jednego z najważniejszych autorów science fiction. Pierwszy krok do zostania czytelnikiem Cyberiady, Bajek Robotów, Solaris i innych książek Lema.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Patronem Roku 2021 jest – między wieloma innymi postaciami – futurolog, fi lozof, krytyk, pisarz, eseista, a przede wszystkim mistrz science-fi ction – Stanisław Lem (1921–2006). 100. rocznica urodzin literata to wspaniała okazja do przypomnienia jego utworów. Na rynku wydawniczym pojawiły się wznowienia oraz publikacje w nowych odsłonach grafi cznych. Wśród nich swoje miejsce zajmuje projekt Marty • Ignerskiej pt. Świat Lema, który zrealizowany został przy wsparciu finansowym Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe ze środków Gminy Miejskiej Kraków. • Autorka wybrała fragmenty utworów Stanisława Lema, wśród których znalazły się: Bajki robotów, Cyberiada, Opowieści o pilocie Pirxie, Solaris, Dzienniki gwiazdowe, Maska, Wysoki zamek, Niezwyciężony, Powrót z gwiazd, Pamiętnik znaleziony w wannie, Eden. Każdy cytowany fragment znajduje się po prawej stronie rozkładówki. Pozostałą część zajmują niezwykłe ilustracje Marty Ignerskiej, która zabiera czytelnika w fascynującą podróż po światach Lema. Warsztat artystki to • akwarele, pastele oraz kredki, a stworzone ilustracje odzwierciedlają cytowany fragment utworu. Kolorystyka zmienia się, jest kontrastowa, na jednej stronie widzimy różnobarwne ilustracje, by na kolejnej zanurzyć się w ciemności. Autorska wizja projektantki inspiruje, pokazuje niezwykłe obrazy, które mogły istnieć w świadomości twórcy. • Nauczyciele, bibliotekarze, rodzice zadają sobie często pytanie: jak zachęcić młodych czytelników do sięgnięcia po twórczość Stanisława Lema? Odpowiedź jest trywialna: rozpocząć przygodę od Świata Lema • Marty Ignerskiej, bo – jak napisała Katarzyna Kubisiowska – jest • to książka oswajająca z literaturą jednego z najwybitniejszych polskich autorów. • Paulina Knapik-Lizak
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Opracowanie graficzne:Marta Ignerska
Autor oryginału:Stanisław Lem (1921-2006)
Ilustracje:Marta Ignerska
Wydawca:Muchomor (2021)
ISBN:978-83-65650-52-8
Autotagi:albumy i książki artystyczne beletrystyka epika ikonografia książki literatura literatura piękna proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo