Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zwierzynka
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
15
 • [awatar]
  zwierzynka
  Wojna w Ukrainie powoduje, że trzeba mi było tę książkę przeczytać. Nie wiem jak to możliwe, że ta wojna wybuchła, o co tak naprawdę chodzi Federacji Rosyjskiej - może rzeczywiście to zderzenie cywilizacji, a Ukraina ma nieszczęśliwe położenie geopolityczne?
 • [awatar]
  zwierzynka
  Książka napisana przed koszmarem wojny światowej, niestety jej tezy nie zostały przez ten kataklizm unieważnione. Ludzkość wciąż podąża w niepokojącym kierunku, w którym do władzy dochodzą populiści, anty­inte­lekt­uali­zm jest szanowany, a ludzie wolą mieć niż być.
 • [awatar]
  zwierzynka
  Biblia sprzedawców :)
 • [awatar]
  zwierzynka
  Niestety, kościół katolicki - mam na myśli hierarchię i większą część duchowieństwa i wiernych - nie potrafił pełnić misji, którą uważa za swoje przykazanie - nie miłował bliźniego, jak siebie samego. Stało się to w wyniku antysemityzmu, który miał swoje korzenie już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. W XX wieku nastąpiło apogeum tej nienawiści w morderczym wyładowaniu, jakiego skala przeraża do dziś. Holokaust odbył się na oczach tych, którzy deklarowali wiarę w słowa Jezusa, mało tego, odbywał się też ich rękoma i był usprawiedliwiany i rozgrzeszany przez im podobnych. To, że nie wyobrażamy sobie teraz, jak mogło do tego dojść, nie znaczy, ze nie powinniśmy się temu przyjrzeć. Inaczej możemy przegapić znów ten moment, kiedy zbrodnia próbuje usprawiedliwić się świętym obowiązkiem • .
 • [awatar]
  zwierzynka
  Książka będzie znakomitą gratką dla ciekawych historii medycyny. Przyjemnie się czyta
W trakcie czytania
 • Żyć w rodzinie i przetrwać
  Cleese, John
filia6
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo