Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zwierzynka
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5 6 7
 • [awatar]
  zwierzynka
  Wielowątkowy wywiad-rzeka z nietuzinkowym człowiekiem. Naprawdę warto przeczytać - dzięki temu można zyskać szerszą perspektywę na olbrzymią w skali świata instytucję - kościół katolicki. Można dzięki temu zrozumieć mechanizmy, które utrzymują go w trwaniu przez wieki, zmieniają go niepostrzeżenie, ale też w szybko zmieniającym się świecie mają zbyt dużą bezwładność, by pozostawić go w stanie, do którego urósł w XXI wieku. Zmiana postepuje
 • [awatar]
  zwierzynka
  Są ludzie, którzy zaczynają od rozwiązania tajemnic we własnym życiu. Uważam, że to najodważniejsi realiści na świecie. Warto przeczytać czym zapłacił za odkrycie i analizę historii swoich pradziadków, dziadków i rodziców Martin Pollack. Przy tej okazji można nauczyć się sporo o powstawaniu pokolenia, dla którego bycie twardym, często draniem, było kwestią honoru. Jak to możliwe i czemu się powtarza - na te pytania trzeba odpowiedzieć sobie samemu.
 • [awatar]
  zwierzynka
  Obowiązkowa lektura. Chiny Chinami, a kontrola informacji i wpływ władzy na ludzi wszędzie zaczyna być podobny. Warto poznać mechanizmy obezwładniania wolności obywatelskiej.
 • [awatar]
  zwierzynka
  Najpierw napisze o swoim pierwszym skojarzeniupo przeczytaniu tytułu: myślałam, że tym razem autor napisze o galicyjskim Stanisławowie. Zdradzę, że o Galicji rzeczywiście pisze, ale nie o Stanisławowie. Dla Pollacka historie odtwarzają się na styku obserwatora i zdjęcia. Bardzo lubię takie "śledztwa. Każda książka Martina Pollacka jest poruszająca, mimo, że mówi praktycznie o tym samym: o zacieraniu śladów zbrodni, wybielaniu przeszłości i szoku potomków związanego z poznawaniem tajemnic. Niezwykle ważne są książki tego autora, człowieka, który nie obawia się opowiadać o dwoistości natury, dwoistości ocen historii, dwoistości narracji. I sporo jest w tej książce retrospekcji dotykających współczesności. Warto przeczytać.
 • [awatar]
  zwierzynka
  Każda książka Martina Pollacka jest poruszająca, mimo, że mówi praktycznie o tym samym: o zacieraniu śladów zbrodni, wybielaniu przeszłości i szoku potomków związanego z poznawaniem tajemnic. Niezwykle ważne są książki tego autora, człowieka, który nie obawia się opowiadać o dwoistości natury, dwoistości ocen historii, dwoistości narracji.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5 6
 • Wąska ścieżka
  Obirek, Stanisław
 • Śmierć w bunkrze
  Pollack, Martin
 • Chiny 5.0
  Strittmatter, Kai
 • Dlaczego rozstrzelali Stanisławów
  Pollack, Martin
 • Topografia pamięci
  Pollack, Martin
 • Szok przyszłości
  Toffler, Alvin
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo