Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
sobolewska.pl
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    sobolewska.pl
    Powiedzmy sobie szczerze. Kiedy jest 1948 rok, jest się Agathą Christie, najp­opul­arni­ejsz­ą autorką kryminałów i zarabia tysiące funtów, można wydać wszystko, co się chce. Nawet Różę i cis. Przeczytałam dzielnie do połowy. Od połowy nie dałam rady, książka nudna, bardziej jak blog, mało akcji, nuda, więc przekartkowałam do końca i uważnie przeczytałam zakończenie. Książka powinna być nowelką o połowe krótszą, wtedy bylaby ok.
  • [awatar]
    sobolewska.pl
    Nieduża książeczka, kilka krótkich opowiadań i kilka wierszy. Opowiadania jak kazania w kościele, jest opowieść, są wydarzenia i ludzie, ale trudno zrozumieć fabułę i przydałaby się gotowa interpretacja. Opowiadania powinny nakłonić do refleksji świątecznej.
  • [awatar]
    sobolewska.pl
    Dla miłośnika Agathy Christie pozycja warta polecenia. Ale trudna w czytaniu. 328 stron, są fragmenty przydługie. Książka jakby posklejana z różnych tekstów, końcowka niemal jak M jak miłośc czy inny serial. Ciekawe są postacie, ale nie tak biograficzne silnie jak w innych powieściach Westmacott. Dochodzę do wniosku, że jest tu totalne pomieszanie - każda postać jest każdą osobą z życia Agathy, zarówną nią, jak i siostrą, jej córką, mężami, matką etc. Raz jedna postać, raz inna staje się na chwilę głownym bohaterem. Ciekawa dywagacja Agathy na temat wizji zjednoczonej Europy bez granic - książka powstała w 1930 r.!
  • [awatar]
    sobolewska.pl
    Piękna książka z 1934 roku, Agatha była młoda, a opowiadanie jest tak dojrzałe, jakby pisała go na konieć twórczości. Jeśli mogę coś podpowiedzieć - przed przeczytaniem Niedokończonego portretu należy przeczytać Autobiografię Agathy Christie. Recenzuję wydanie Prószyńskiego, świetne tłumaczenie wykonała Bogumiła Malarecka. Polecam.
  • [awatar]
    sobolewska.pl
    To jest wersja krótsza sied­mioo­powi­adan­iowa. Prawdopodobnie lektura w szkole podstawowej. Przy wypożyczeniu lepiej sprawdzić ilość stron. Normalne Przygody liczą XII opowiadań. Klasyka kryminałów.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
9
  • Sprawa mądrych małp
    Gardner, Erle Stanley
  • Niespodziewany gość
    Christie, Agatha
  • Sprawa haczyka z przynętą
    Gardner, Erle Stanley
  • Perry Mason i sprawa podmienionego zdjęcia
    Gardner, Erle Stanley
  • Sprawa leniwego kochanka
    Gardner, Erle Stanley
  • Sprawa fałszywego biskupa
    Gardner, Earle Stanley
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo