Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
obywatel_xyz
Najnowsze recenzje
1 2
 • [awatar]
  obywatel_xyz
  Niesamowita książka, szokująca i obnażająca jednocześnie hipokryzję w kościele.To co wszystkim wydaje się być świętym i boskim okazuje się szatańskim i dalekim od choćby zwykłej ludzkiej moralności..o świętości nie wspomnę, bo po prostu w tej instytucji, jaką jest kościół nigdy jej nie było i nie będzie.Chcesz poznać prawdziwy, żywy kościół? Przeczytaj tę książkę, a za prawdę powiadam ci oczy twoje otworzą się ze zdziwienia...a nawet przerażenia.Gorąco polecam wszystkim, którzy do spraw religii podchodzą nie fanatycznie, ale refleksyjnie i zdro­woro­zsąd­kowo­.
 • [awatar]
  obywatel_xyz
  Wzruszająca i jednocześnie poruszająca opowieść historii życia wielu młodych radzieckich żołnierzy z okresu ZSRR, służących w Afganistanie. To zbiór historii i dramatów tragicznie przerwanych istnień. "Cynkowi chłopcy" wracali, w większości przypadków, w cynkowych trumnach. Głębokie studium traumy, jaka pozostaje w człowieku, po przeżyciach wojennych - to w przypadku tych, co przeżyli. Ci co wrócili w cynkowych trumnach pozostawili po sobie niedokończone marzenia, pustkę, i rozpacz matek, opłakujących stracone dzieci.
 • [awatar]
  obywatel_xyz
  Zupełnie inne spojrzenie na kwestię celibatu i "czystości i świętości" duchowieństwa płci męskiej. Mężczyzna w sutannie, spodniach czy habicie, ma swoje potrzeby seksualne i żaden celibat, żaden zakaz, wreszcie żadna świętość tego nie jest w stanie zmienić, ani zakazać. Szczere i prawdziwe relacje byłych duchownych, którzy odeszli ze stanu duchowieństwa, po tym jak poznali kobietę lub mężczyznę, z którymi połączył ich sex. To też świadectwo patologii i obłudy jaka panuje w wyższej hierarchii kościelnej, gdzie przez męski sex między duchowieństwem można dojść do przywilejów i profitów ze strony wyższego "dostojnika" kościoła. Warto przeczytać.....zdecydowanie polecam.
 • [awatar]
  obywatel_xyz
  Zdecydowanie warto przeczytać tę książkę.Tragizm skutków wybuchu w elektrowni w Czarnobylu i ignorancja ze strony władz ZSRR, to wszystko splata się na ciąg nieodwracalnych zmian i masowych zgonów, jakie do tej pory odczuwa i doświadcza lokalna ludność.Gorąco polecam uwadze czytelników
 • [awatar]
  obywatel_xyz
  Rodzinne losy, poplątane przez wojenną zawieruchę, utracone dzieciństwo, zerwane więzi emocjonalne, to wszystko jest kolejnym świadectwem i dowodem dla stwierdzenia: "Nigdy więcej wojny"
Ostatnio ocenione
1 2
 • Sodoma
  Martel, Frédéric
 • Cynkowi chłopcy
  Aleksijewicz, Swietłana
 • Celibat
  Wójcik, Marcin
 • Czarnobylska modlitwa
  Aleksievič, Svetlana Aleksandrovna
 • Odzyskać utracone
  Kołczewska, Katarzyna
 • Ta nasza młodość...
  Kunicki, Kazimierz
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo