Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Nawrotka
Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6
...
34
 • [awatar]
  Nawrotka
  Historia inspirowana serialem „Firefly”, którego niestety nie oglądałam. Pewnie dlatego opowieść podobała mi się średnio.
 • [awatar]
  Nawrotka
  Piękna opowieść osadzona w słowiańskiej mitologii. Od dzisiaj wiem dlaczego mama nazywała mnie POŁUDNICĄ kiedy rano rozczochrana siadałam do śniadania :)
 • [awatar]
  Nawrotka
  Flaki z olejem, a okładka taka piękna, zupełnie niezwiązana z treścią. Bohaterzy irytujący, podniecają się kasą, sławą i za dużo jedzą.
 • [awatar]
  Nawrotka
  Toma Hanksa wolę jednak oglądać.
 • [awatar]
  Nawrotka
  Wciągnęła mnie od pierwszych stron. z Zapartym tchem śledziłam poczynania głównej bohaterki, to jak dosłownie w przeciągu kilku dni zmienia się jej życie o 180 stopni. Książkę pochło9nełam w zasadzie w jeden wieczór, ale jak to w takich opowieściach bywa zakończenie pozostawia jednak wiele do życzenia. Miało byc pewnie wielkie wowo a wyszedł wielki misz masz.
Planowane i pożądane pozycje
1 2 3 4 5
...
21
 • Mistrz i Małgorzata
  Bułhakow, Michał
 • Dom orchidei
  Riley, Lucinda
 • Ostatni list od kochanka
  Moyes, Jojo
 • Zapomniany ogród
  Morton, Kate
 • Historia pszczół
  Lunde, Maja
 • Dziewczyna na klifie
  Riley, Lucinda
aleq
Bomblas
magdakarwowska
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Biblioteka Kraków otrzymała od Wydawnictwa Literatura kilkanaście książek wydanych w roku 2018. Przeglądając ten zbiór zainteresowałam się jedną z nich. Na okładce znalazła się cyfra 38, w jej wnętrzu twarze dziewczyn, a obok przerażony, samotny chłopiec. Na odwrocie okładki znalazło się zdanie: Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Nie pozostało nic innego, jak zajrzeć do środka i przekonać się, o czym właściwie napisał Rafał Witek, laureat wielu nagród literackich, w książce Michał i 38. • Bohaterem jest tytułowy Michał, brat Marianki i miłośnik pociągów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie szalona decyzja chłopca, który dla swojej pasji jest w stanie się poświęcić i... zapisać na chór. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w oddalonej od centrum dzielnicy. Oznacza to, że będzie mógł podróżować 38 przystanków zarówno metrem, jak i tramwajem. Na pierwszym spotkaniu okazuje się jednak, że realizacja marzeń będzie wyzwaniem dla Michała. Z natury nieśmiały znajdzie się w towarzystwie wielu dziewczynek, w dodatku będzie musiał wziąć udział w przesłuchaniu i zaśpiewać przed panią Karoliną. Czy chłopiec poradzi sobie z tym wyzwaniem i zostanie w chórze? Czy pokona nieśmiałość i zaśpiewa solo na ważnym koncercie? Jeżeli jesteście ciekawi, jak zakończy się przygoda z chórem, odsyłam Was do książki. • Inspiracją dla Rafała Witka była działalność warszawskiego chóru Mille • Voci, który obecnie liczy blisko 100 dzieci. Znaczną część ich repertuaru stanowią utwory włoskiego chóru Piccolo Coro Mariele Ventre dell’Antoniano, którego fanką jest również mama Michała i Marianki. Czytając książkę dzieci obserwują wewnętrzną przemianę bohatera, jego walkę z nieśmiałością, strachem przed występami publicznymi oraz ciekawością 38 dziewczyn, a przy tym śmieją się z sytuacji i przygód bohaterów. Opowiadanie świetnie uzupełniają ilustracje Joanny Kłos, które oddają emocje, są dynamiczne i wielobarwne. Warto zwrócić również uwagę na wyklejkę. Znalazły się tam czarno-białe twarze koleżanek bohatera, które mogą nieco przerażać, ponieważ wszystkie uchwycone zostały w momencie śpiewu. Książka o realizacji marzeń, przyjaźni, rozwijaniu zainteresowań, integracji, której nie powinno zabraknąć w domowej bibliotece. • Paulina Knapik • Biblioteka Kraków
foo