Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
LustroBiblioteki

„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem,
miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru,
w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”
Kornel Makuszyński

Najnowsze recenzje
1 2 3
 • [awatar]
  LustroBiblioteki
  Książka napisana bardzo prostym stylem, aż za prostym jak na publikację naukową. Zawiodłam się czytając jej treść. Wiele błędów, w tym podano kilka złych faktów historycznych. Tylko jeden rozdział poświęcony został głównemu tematowi audiobooków w bibliotekach, a w nim podano bardzo mało przykładów. Niektóre fragmenty to zwykłe lanie wody. Jedyny plus to luźna forma wywiadu jako ostatni rozdział.
 • [awatar]
  LustroBiblioteki
  Książka zdecydowanie w stylu Browna, najgorsza ze wszystkich. Przeasadzona i przesiąknięta na siłę symbolami, elementami, odniesieniami religijnymi, które i tak mało wnoszą do fabuły, a jedynie są rozpisane na dodatkowe strony... przez co lektura bardzo się dłuży (przecież powinna się liczyć jakość, nie ilość stron). Najciekawszy był jedynie opis zakamarków Bibloteki Kongresu ;) • Już z początku większość wątków wyjaśniono, pozostałe zakończone zostały w połowie książki. Koniec książki fatalny i niepotrzebny.
 • [awatar]
  LustroBiblioteki
  Dlaczego Muzeum Hansa Klossa w Katowicach działało tak krótko? O tym można się przekonać czytając ten tytuł (a przy okazji dowiedzieć się kilu faktów). Właściwie jest to powieść szpiegowska, gdzie przewija się kilka wątków, oprócz samego muzeum, bezwzględny morderca, polityk, przedsiębiorca, losy rodziny, tajemnicza substancja, zmiany osobowości, supernowoczesne technologie, itd. Dlaczego losy milionów ludzi są zagrożone? Gdzie tkwi tajemnica? Jakie będzie rozwiązanie? • Wartka akcja trwa rok na początku w Rosji, później trafiamy na ulice m.in. Katowic, Krakowa, Warszawy. Książkę czyta się za szybko, aczkolwiek miło i płynnie. Polecam ;)
 • [awatar]
  LustroBiblioteki
  Idealna książka dla młodzieży i nawet dorosłych na wakacje. "Pocztówka z Toronto" to opowieść o Monice, której całe życie zmienia się po stracie ojca. To pełno wyrzeczeń, problemów i zmagań. Matka chcąc zapewnić córce przyszłość ciężko pracuje. Córka by pomóc, w szkole koleguje się z nowym uczniem, który okazuje się zbyt życzliwy dla niej i jej przyjaciółki oraz namawia do nielegalnych interesów. Jednak po serii niepokojących zdarzeń w szkole sprawy zaczynają nabierać innego światła. Czy z powodu tej znajomości Monika wpadnie w kłopoty i pomoże swojej matce? • Czyta się szybko, bo trochę ponad 140 stron, ale książka bardzo wciąga. Polecam!
 • [awatar]
  LustroBiblioteki
  "Mąż" Koontza to połączenie stylu Cobena i trochę z Kinga. Fabuła wciągająca, wszystkie wątpliwości i intrygi łatwe do przewidzenia, gdy potrafimy układać fakty w całość. Czyta się w napięciu, choć kreacje bohaterów niezbyt przyciągają. • Duży minus za zakończenie, które mogło być bardziej spektakularne. W ogólnym rozrachunku lektura na wolną chwilę idealna.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5 6 7
 • Audiobooki w bibliotece
  Żukowska, Aldona
 • Zaginiony symbol
  Brown, Dan
 • Pocztówka z Toronto
  Rekosz, Dariusz
 • Sto tysięcy miliardów wierszy
  Queneau, Raymond
 • Tajemnicza historia w Styles
  Christie, Agatha
 • Cyfrowa twierdza
  Brown, Dan
Opole MBP
Ruda
Goszczanów GBP
grejfrutoowa
darooo
Markus
Teresa
agnlak
joannawojtowicz
Kosztolany
alamo
marta.kostecka
Karol
m.matejowski
bej
PapierowyMorderca
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo