Cyfrowa twierdza

Tytuł oryginalny:
Digital fortress
Autor:
Dan Brown ...
Tłumacz:
Piotr Amsterdamski (1955-2008)
Wydawcy:
Wydawnictwo Sonia Draga Wydawnictwo Albatros (2003-2013)
Albatros A. Kuryłowicz (2009)
Zakład Wydawnictw i Nagrań Polskiego Związku Niewidomych (2006-2009)
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.1 (19 głosów)

Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) konstruuje superkomputer pozwalający złamać każdy szyfr metodą "brutalnego ataku". Dzięki niemu amerykański wywiad może czytać komunikaty przesyłane przez terrorystów oraz szpiegów i w ten sposób udaremniać ich zamiary. Działalność agencji stara się pokrzyżować genialny japoński kryptolog Ensei Tankado, twórca niedającego się złamać algorytmu, nazwanego Cyfrową Twierdzą. Grożąc przekazaniem go do publicznego użytku, stawia niemożliwe do spełnienia żądania. Susan Fletcher, piękna matematyczka pracująca dla NSA, uczestniczy w dramatycznym wyścigu z czasem, by ocalić agencję, zdemaskować zdrajcę w jej szeregach i odkryć szczegóły planu, którego celem jest zniszczenie banku danych wywiadowczych USA. Stawką jest jej życie i życie mężczyzny, którego kocha. [lubimyczytac.pl]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przeczytana, szybka akcja, trochę fikcji i Jamesa Bonda ale czyta się dobrze
  • Dobra książka
  • Niesamowicie napisana książka z wieloma zwrotami akcji. Susan Fletcher musi zmierzyć się za czasem. Liczyć może tylko na swojego chłopaka Davida, który ma misje w Hiszpanii. W Narodowej Agencji Bezpieczeństwa jest superkomputer , który łamie szyfry. Ensei Takando wymyśla Cyfrową Twierdze- niedający się złamać algorytm. Grozi przekazaniem go do publicznego użytku. • Naprawdę warto przeczytać książkę.
  • Jakkolwiek nie sposób odmówić autorowi talentu w kształtowaniu powieści, prowadzenia akcji i umiejętnego skrywania faktycznych "złych charakterów", o tyle mógłby sobie odpuścić tematykę, na której kompletnie się nie zna. Takiego steku bzdur, jeśli chodzi o kryptografię i informatykę w ogóle, nie czytałem chyba nigdzie. Hackowanie emacsem przez sendmaila to szczyt profesjonalizmu w porównaniu z głupotami, jakie potrafił wyprodukować Brown.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Dan Brown Marek Utta
Tłumacz:Piotr Amsterdamski (1955-2008)
Lektor:Mirosław Utta
Redakcja:Piotr Amsterdamski (1955-2008)
Wydawcy:Wydawnictwo Sonia Draga Wydawnictwo Albatros (2003-2013) Albatros A. Kuryłowicz (2009) Zakład Wydawnictw i Nagrań Polskiego Związku Niewidomych (2006-2009)
ISBN:978-83-7359-172-1 978-83-7508-198-5 978-83-7508-408-5 978-83-7508-812-0 978-83-7508-849-6 978-83-7659-027-1 978-83-7885-752-5 978-83-8977-901-4 978-83-7359-027-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza reprodukcje zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 59 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo