Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
asiabant
Najnowsze recenzje
 • [awatar]
  asiabant
  Dobrze się czyta, trochę naiwna, ale przenosi w inne realia od współczesnych, w lata 50/60 XX wieku, na prowincję USA i dalej na dzikie, pełne życia mokradła plus do tego przyjaźń damsko męska, dorastanie, nieszczęsliwa miłość i romans więc dla mnie super pozycja na prawdziwy reset. Idealna do czytania w jakiś ładnych okolicznosciach przyrody, bez pospiechu na leżaku. Polecam jakąś łagodną muzykę w tle podczas czytania;)
 • [awatar]
  asiabant
  Dla mnie to dzieło, którego myślą przewodnią jest swego rodzaju opowieść, historia ruchu i turystyki, muzealnictwa oraz wszelkie ich odmiany z nutką tajemniczości oraz pytań bez odpowiedzi. Historie, które szczególnie zapadły mi w pamięć to ta o małżeństwie wracającym z Chorwacji z piętnem zaginiecia; czy córki afrykańskiego sługi na dworze cesarza, która walczy aby zabrać z widoku publicznego jego wypchane ciało i móc pochować ojca z szacunkiem; oraz esej o konserwowaniu organów ludzkich jak również opowieść o matce niep­ełno­spra­wneg­o syna, która dołącza do tytułowych Biegunów aby uciec od swojego dotychczasowego życia. W ksiażce zawartych jest wiele esejów, ale tylko kilka z nich co jakiś czas powraca ze swym dalszym ciągiem opowieści, zupełnie jak kolejny odcinek serialu w gąszczu programów informacyjnych, aby wciagnać nas w inną czasoprzestrzeń.
 • [awatar]
  asiabant
  Dobrze się czyta, historia wciąga. Okres miedzywojenny pokazany z tej mniej ładnej strony. W mojej głowie pozostali gangsterzy ochydni, brutalni, lewicujacy oraz historyczni politycy prawicowi II RP nie pozostający im nic dłużni. Czytając ksiażkę w roku wyborczym autor, przy okazji dobrej porcji rozrywki, utwierdził mnie w przekonaniu, że zarówno skrajna prawica jak i skrajna lewica prezentują te cechy, z którymi nie chcę się idetyfikować.
Ostatnio ocenione
 • Gdzie śpiewają raki
  Owens, Delia
 • Pokora
  Twardoch, Szczepan
 • 1Q84
  Murakami, Haruki
 • Bieguni
  Tokarczuk, Olga
 • Król
  Twardoch, Szczepan
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo