Cieplarnia

Tytuł oryginalny:
Hothouse
Tłumacz:
Marek Marszał ...
Autor:
Brian Wilson Aldiss (1925-2017) ...
Wydawcy:
Agencja Solaris Małgorzata Piasecka (2007)
Dom Wydawniczy Rebis (1983-1998)
Wydawnictwo Iskry (1983)
Wydane w seriach:
Fantastyka, Przygoda
Klasyka Science Fiction
ISBN:
83-207-0328-X, 83-7120-561-9
978-83-89951-69-4, 83-207-9328-X
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
3.7 (6 głosów)

Ponura, lecz hipnotyzująca wizja przyszłości naszej planety – jedna z najlepszych w całej fantastyce! Ziemię, tkwiącą nieruchomo pod palącym światłem umierającego powoli Słońca, pokrywa nieprzebyta dżungla rozrośniętego do planetarnych rozmiarów figowca. Bezlitosną walkę z bogactwem agresywnych, zmutowanych roślinnych form życia przeżyły tylko nieliczne zwierzęta i zdegenerowany, coraz rzadziej występujący człowiek. Czy związek z myślącym grzybem pozwoli mu przetrwać? [lubimyczytac.pl]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świat wiele stuleci w przyszłości. Ziemia zwrócona stale jedną stroną do słońca. Fauna praktycznie nie istnieje, króluje roślinność. W tej dżungli walczy o przetrwanie grupa zdeewoluowanych ludzi. Różne przypadki powodują, że podróżują po całym świecie i spotykają różne niezwykłe gatunki roślin i ludzi. Książka początkowo ciekawa, jednak duża różnorodność i zmienność świata szybko nuży. Trochę też prze­filo­zofo­wana­ jak na mnie. Jako ciekawy i mało spotykany obecnie w literaturze SF pomysł na "przyszłość" warty przeczytanie
    +2 pouczająca
  • Przyszłość świata pokazywana jest zazwyczaj w kontekście diametralnego rozwoju technologicznego. W tej książce natomiast mamy do czynienia z obrazem ziemi, którą "rządzą" nowe gatunki flory. Człowiek, który również ewoluował (a raczej deewoluował) i przybrał postać "małego zielonego ludzika", musi zmagać się jednak nie tylko z roślinami, ale i z przekształconymi owadami. No i do tego mężczyźni – tabu – niemal czczeni ze względu na swoją rzadkość… • Pomysł jak najbardziej ciekawy i nowatorski, a opisy dość osobliwego środowiska pozwalają zorientować się jak działa świat i o co tak naprawdę w nim chodzi.
    +2 trafna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Markus
Opis
Tłumaczenie:Marek Marszał Michał Begiert
Autorzy:Brian Wilson Aldiss (1925-2017) Brian Aldiss
Wstęp:Michał Begiert
Posłowie:Marek Oramus
Wydawcy:Agencja Solaris Małgorzata Piasecka (2007) Dom Wydawniczy Rebis (1983-1998) Wydawnictwo Iskry (1983)
Serie wydawnicze:Fantastyka, Przygoda Klasyka Science Fiction
ISBN:83-207-0328-X 83-7120-561-9 978-83-89951-69-4 83-207-9328-X
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo