Cieplarnia

Tytuł oryginalny:
Hothouse
Autor:
Brian Wilson Aldiss (1925-2017)
Tłumacz:
Marek Marszał ...
Wyd. w latach:
1983 - 2007
Wydane w seriach:
Fantastyka, Przygoda
Fantastyka.Przygoda [Iskry]
Klasyka Science Fiction
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
3.7 (6 głosów)

Świat po katastrofie nuklearnej jest całkowicie zdominowany przez rozbuchaną, drapieżną roślinność, przez najdziwniejsze krzyżówki roślin z owadami i ptakami. W dżungli, którą stanowi nieprawdopodobnie rozkrzewione drzewo figowe żyją poszczególne, nieliczne grupki przedstawicieli rodzaju ludzkiego. Książka nie napawa optymizmem, daje wiele do myślenia, zadziwia bogactwem pomysłów i porywa atrakcyjnością fabuły.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świat wiele stuleci w przyszłości. Ziemia zwrócona stale jedną stroną do słońca. Fauna praktycznie nie istnieje, króluje roślinność. W tej dżungli walczy o przetrwanie grupa zdeewoluowanych ludzi. Różne przypadki powodują, że podróżują po całym świecie i spotykają różne niezwykłe gatunki roślin i ludzi. Książka początkowo ciekawa, jednak duża różnorodność i zmienność świata szybko nuży. Trochę też prze­filo­zofo­wana­ jak na mnie. Jako ciekawy i mało spotykany obecnie w literaturze SF pomysł na "przyszłość" warty przeczytanie
    +2 pouczająca
  • Przyszłość świata pokazywana jest zazwyczaj w kontekście diametralnego rozwoju technologicznego. W tej książce natomiast mamy do czynienia z obrazem ziemi, którą "rządzą" nowe gatunki flory. Człowiek, który również ewoluował (a raczej deewoluował) i przybrał postać "małego zielonego ludzika", musi zmagać się jednak nie tylko z roślinami, ale i z przekształconymi owadami. No i do tego mężczyźni – tabu – niemal czczeni ze względu na swoją rzadkość… • Pomysł jak najbardziej ciekawy i nowatorski, a opisy dość osobliwego środowiska pozwalają zorientować się jak działa świat i o co tak naprawdę w nim chodzi.
    +2 trafna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Markus
Opis
Autor:Brian Wilson Aldiss (1925-2017)
Tłumaczenie:Marek Marszał Michał Begiert
Wstęp:Michał Begiert
Posłowie:Marek Oramus
Wydawcy:Agencja Solaris Małgorzata Piasecka (2007) Solaris (2007) Dom Wydawniczy Rebis (1998) Rebis (1983-1998) Iskry (1983)
Serie wydawnicze:Fantastyka, Przygoda Fantastyka.Przygoda [Iskry] Klasyka Science Fiction
ISBN:83-207-0328-X 83-7120-561-9 978-83-89951-69-4 83-207-0326-X 83-207-9328-X 83-89951-69-4
Autotagi:druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo