Kwiat paproci: Noc Kupały

Autor:
Katarzyna Berenika Miszczuk
Lektor:
Anna Szawiel ...
Wyd. w latach:
2015 - 2023
Wydane w seriach:
Kwiat paproci
Audiobook
Książka do Słuchania
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (24 głosy)

\n\n \n\nZazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka?\n\nWiecie, jak to jest. To tylko dawna znajoma, on już nic do niej nie czuje, teraz liczysz się tylko ty, a oni spotkali się zupełnym przypadkiem. Gosia chciałaby w to wierzyć, ale trochę to trudne, gdy ukochany Mieszko ciągle myśli o swojej dawnej żonie Ote. Zwłaszcza gdy ta okazuje się wcale nie tak martwa, jak przypuszczała Gosława. W dodatku Ote bardzo się nie podoba, że młoda szeptucha i Mieszko tak się do siebie zbliżyli. Nim ich uczucie zdąży się porządnie rozwinąć, między kochanków wkradnie się zazdrość. \nNiestety, tysiącletnia rywalka to niejedyne zmartwienie Gosi. Zbliża się Noc Kupały, podczas której ma się wypełnić przeznaczenie szeptuchy. I choć Baba Jaga zaopatrzyła swoją podopieczną we wszystkie możliwe amulety i zaklęcia, Gosława ma złe przeczucia. Wprawdzie bogowie może i są gburowaci, ale przecież nie głupi. A przynajmniej tak się im wydaje.\n\nPotężna dawka humoru, moc słowiańskich wierzeń i romans, jakiego jeszcze nie było!\nPozwól się oczarować miłosnej magii Nocy Kupały!\n\nBędzie zabawnie, będzie strasznie czasami, ale będzie też miło i romantycznie. A wszystko to podane ze smakiem i ogromną dawką poczucia humoru. \n\n– LubimyCzytać.pl\n\nAutorka po raz kolejny udowodniła, że potrafi tworzyć niebanalne, wciągające i pełne niesamowitego humoru opowieści. \n\n– LubimyCzytać.pl\n\nKatarzyna B. Miszczuk (ur. 1988) – lekarka i pisarka. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego., obecnie w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej. Debiutowała w wieku osiemnastu lat powieścią Wilk (2008), jej kontynuacja, Wilczyca, ukazała się w 2009 i została nominowa do Nagrody Nautilus, przyznawanej za najlepszy polski fantastyczny utwór literacki. Sławę przyniosła jej trylogia diabelsko-anielska: Ja, diablica (W.A.B. 2010), Ja, anielica (W.A.B. 2011) i Ja, potępiona (W.A.B. 2012). Wydała także powieść grozy Druga szansa (W.A.B. 2013) i kryminał Pustułka (W.A.B. 2015). Jest również autorką bestsellerowego cyklu słowiańskiego Kwiat paproci, w którym ukazały się: Szeptucha, Noc Kupały, Żerca, Przesilenie. \n\nStrona autorki:katarzynaberenikamiszczuk.blogspot.com. '
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • To druga cześć z cyklu "Kwiat paproci". • Podobnie jak w pierwszej części ("Szeptucha"), mnóstwo tu rusałek, strzyg, jest i wąpierz i inne legendarne i mityczne stworzenia związane z wierzeniami słowiańskimi. W tym tomie jest znacznie więcej "retrospekcji" z życia Mieszka, dzięki czemu poznajemy lepiej bohatera oraz czytelnik poznaje motywy, źródła pewnych zachowań i działań. • Główny motyw "kręci" się koło tytułowej nocy i odnalezieniu przez Gosię kwiatu paproci, a także dylematu, kto ma otrzymać ten legendarny, o cudownej mocy i sile kwiat. • Książka, podobnie jak pierwsza cześć cyklu, bardzo wciąga, dobrze się ją czyta. Napisana z humorem i szczególnie polecam serię osobom lubiącym elementy fantastyczne, mity słowiańskie.
  • Fantastyczna kontynuacja pierwszej części. Mityczni bogowie, ich słudzy, wciągająca fabuła.
  • Druga część słowiańskiej opowieści, w której bogowie i ich słudzy zagięli parol na uczennicę szeptuchy z Bielin. A Gosia zaczyna się przyzwyczajać do obcowania z bogami, upirami, rusałkami i zdecydowanie mniej jej się kręci w głowie od nadmiaru emocji :)
  • Katarzyna Berenika Miszczuk - cykl KWIAT PAPROCI • cz. SZEPTUCHA • cz. II NOC KUPAŁY • Cykl ten to zabawna opowieść o absolwentce Akademii Medycznej, która zmuszona została do odbycia praktyki u świętokrzyskiej szeptuchy i jej miłości do ucznia żercy. • Czytając, bawimy się świetnie perypetiami Gosławy Brzóski lekarki, ale i pragmatycznej hipochondryczki, żyjącej niby to współcześnie w dobie motoryzacji, komputerów i portali społecznościowych , ale Polska ciągle jeszcze to kraj pełen mitologii słowiańskiej na czele z przystojnym, 1000 - letnim Mieszkiem, na którego historii życia bardziej skupia się cz. II. • Podobnie jak w cz. I znów pełno przykrych doświadczeń i zdarzeń czyhających na bohaterkę : walki bogów o kwiat paproci, okrutne rytuały przedchrześcijańskich czasów, zwyczajów i obrządków słowiańskich. • Komu odda Gosia kwiat paproci, acz chętnych jest wiele?! Wiemy już w cz. II. Ale, jakie będą tego skutki - niestety musimy poczekać do zapowiadanej cz. III - "Żerca". Pewnie znajdziemy odpowiedź - czy Mieszko stanie się śmiertelnym, czy Gosia wg przepowiedni zostanie strzygą?. • Choć cz. II to natłok informacji o niezliczonej gromadzie najprzeróżniejszych "osobników", to polecam dotychczasowe wydane części tej bajkowej opowieści o tarapatach bohaterki. Fajnie się czyta.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Katarzyna Berenika Miszczuk
Lektorzy:Anna Szawiel Klaudia Bełcik
Wydawcy:Wydawnictwo Mięta (2023) ebookpoint BIBLIO (2023) Legimi (2016-2023) Wydawnictwo WAB (2022) WAB (2016-2022) Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2016-2018) Grupa Wydawnicza Foksal (2015-2018) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2017) IBUK Libra (2016) W. A. B. - Foksal (2016)
Serie wydawnicze:Kwiat paproci Audiobook Książka do Słuchania Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:978-83-272-4646-2 978-83-280-3687-1 978-83-280-3751-9 978-83-280-5289-5 978-83-280-9898-5 978-83-67341-87-5 978-83-67341-88-2 978-83-67341-89-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika fantastyka fantasy książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 32 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo