Upadły anioł

Tytuł oryginalny:
Fallen angel
Autor:
Daniel Silva
Tłumacz:
Agnieszka Andrzejewska
Wydawcy:
Warszawskie Wydawnictwo Muza (2013)
Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA (2013)
Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA (2013)
ISBN:
978-83-7758-501-6
Autotagi:
beletrystyka
druk
powieści
5.0

Od skrywających sekrety komnat Watykanu przez snobistyczne stoki narciarskie St. Moritz, eleganckie ulice Berlina i Wiednia - aż do wstrząsającego zakończenia w najświętszym i najbardziej kontrowersyjnym miejscu na świecie... "Upadły anioł" to kolejna powieść z bestsellerowego cyklu o Gabrielu Allonie, nieobliczalnym asie izraelskiego wywiadu i utalentowanym konserwatorze dzieł sztuki. Allon, który ledwo uszedł z życiem z ostatniej operacji, znajduje schronienie w murach Watykanu, gdzie zajmuje się renowacją jednego z największych arcydzieł Caravaggia. Pewnego ranka wzywa go do Bazyliki św. Piotra monsinior Luigi Donati, wpływowy osobisty sekretarz Jego Świątobliwości papieża Pawła VII. Pod wspaniałą kopułą Michała Anioła leży ciało pięknej kobiety, która najprawdopodobniej spadła z dużej wysokości. Watykańska policja podejrzewa samobójstwo, ale Gabriel ma inną teorię. Wygląda na to, że Donati również. Jednak monsinior obawia się, że publiczne śledztwo zagrozi wizerunkowi Kościoła. Prosi więc Allona, aby ten po cichu zbadał sprawę. Z jednym zastrzeżeniem... Watykańska zasada numer jeden - mówi Donati - Nie zadawaj zbyt wielu pytań. Gabriel ustala, że ofiara odkryła niebezpieczną tajemnicę, narażając się organizacji przestępczej o światowym zasięgu. Szajce, która kradnie skarby pochodzące z dawnych wieków i sprzedaje je tym, którzy zaoferują najwyższą cenę. Jednak przestępcami kieruje coś więcej niż chciwość. Pewien tajemniczy agent planuje akt sabotażu, który pogrąży świat w konflikcie o wymiarze apokalipsy... Intrygi polityczne, historia, sztuka - w powieści "Upadły anioł" Daniel Silva łączy wiele wątków, tworząc barwne postacie szpiegów, kochanków, duchownych i złodziei. To trzymająca w napięciu opowieść o wierze i niszczącej sile sekretów, ale też - jakże aktualne - memento, że ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie. [www.merlin.pl, 2013]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo