Oblitus

Autor:
Paulina Świst
Wydawcy:
Akurat (2024)
Muza
ISBN:
978-83-287-3067-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Katalog centralny filii
4.3 (3 głosy)
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Paulina Świst jak nikt inny łączy w sobie genialne poczucie humoru, pikanterię, szybką akcję i dreszcz emocji związany z nieb­ezpi­ecze­ństw­em zagrażającym bohaterom. Jej seria "Incognito" to dodatkowo świetnie zarysowany trójkąt miłosny, w którym główną rolę odgrywają Anka, jej najlepszy przyjaciel Artur i ściśle współpracujący z nim Szczepan. W książce "Oblitus" kobieta wreszcie dokonuje wyboru i decyduje, któremu z mężczyzn jest gotowa oddać swoje serce, jednak zagrożenie, z którym przyjdzie mierzyć się bohaterom zmusi ich, by swoje prywatne życie odsunąć na bok i wreszcie odkryć tożsamość nauczyciela. Sam trójkąt natomiast ma tu znaczenia nie tylko odnoszące się do głównych postaci. Bardzo fajnym elementem było wrócenie również do wątków z tomów poprzednich, co bardzo płynnie spajało całość i jeszcze bardziej rozwinęło, to z czym autorka pozwolila swoim czytelnikom oswoic się w "Incognito"
  • "Oblitus" to świetna i bardzo wciągająca książka. Tym razem wydarzenia z teraźniejszości przeplatają się z wątkami z 2010 roku, w którym wszystko się rozpoczęło. "Anioł" został wyeliminowany, "Kruk" nie żyje, został tylko "Nauczyciel". Kolejna zagadka, nowe tropy, pościg za odkryciem jego tożsamości, do tego dylemat Anki, zwroty akcji, ostry język, zabawne dialogi to wszystko sprawia, że książkę czyta się szybko i jest ona nieodkładalna. Choć według mnie ta część była ciut słabsza od dwóch poprzednich części, ale i tak była świetna. Polecam całą trylogię (Incognito, Occulta i Oblitus).
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo