Miłość w cieniu słońca

Autor:
Katarzyna Grochola
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
ISBN:
978-83-08-06889-2, 978-83-08-07843-3
978-83-08-08105-1, 978-83-08-08106-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
2.3 (6 głosów)

Czy możesz się spodziewać, że tego właśnie dnia spadnie na ciebie jak grom z jasnego nieba to coś, co nie pozwoli ci już nigdy wrócić do normalnego życia? Co postawi na głowie twoje przekonania, twoją wygodę, twój brak oczekiwań? Czy można się przygotować na miłość? Wzruszająca historia Harriet i Andrew. Ona – wyzwolona artystka, tuż po traumie rozstania. On – pracownik korporacji, pełen lęków i ograniczeń, z jakich leczy go miłość. Połączyło ich uczucie niebanalne pod każdym względem. Nagłe, ryzykowne, niemożliwe. Pełne namiętności i dramatycznych zwrotów akcji, po których oboje przewartościują własne życie. Bohaterowie powieści chcą wybrać słoneczną stronę – ale nie wiedzą, że cały czas pozostają w cieniu. W cieniu słońca.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Moim zdaniem najlepsza książka Pani Katarzyny, dziwna, nietypowa, nie ma tu rozdziałów, nie ma chronologii. Piękna historia miłości dwojga ludzi opowiedziana z perspektywy mężczyzny. Ale nie jest to lekkie romansidło na deszczowe popołudnie. Raczej literatura piękna, nasycona mnóstwem opisów, porównań, przemyśleń. I dla mnie najważniejsze przesłanie: nie odkładaj niczego na potem, bo potem może już nie być.
  • Po opisie wydawało mi się, że będzie to ciekawa książka. Ale gdy zaczęłam czytać to ledwo i z dużym samozaparciem dotarłam do połowy. Chciałam dać jej szansę, ale nie dałam rady. Przeczytałam jeszcze 4 ostatnie kartki, żeby zobaczyć jak się skończy. Dla mnie ta książka jest niezrozumiała, dziwnie napisana i w ogóle nie mogłam wgryźć się w tę historię. Mnie się nie podobała.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo