70 zdrowych nawyków:

zdrowa dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia

Tytuł oryginalny:
70 healthy habits
how to eat better, feel great, get more energy and live a healthy lifestyle,
Autor:
S. J. Scott
Tłumacz:
Joanna Sugiero
Wydawcy:
Sensus (2020-2022)
Grupa Wydawnicza Helion
Wydane w seriach:
Sensus (Wydawnictwo Helion)
Sensus. Osobowość Odnowa
ISBN:
978-83-283-8073-8
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
1.0

Rządzą nami nawyki! Ten mechanizm został wypracowany przez tysiąclecia ewolucji i nikomu nie uda się całkowicie ich wyeliminować. Problem się zaczyna, gdy nawykowo rujnujemy sobie zdrowie: objadamy się, rezygnujemy z ćwiczeń czy badań profilaktycznych, zaniedbujemy się i każdy dzień kończymy drinkiem. Co gorsza, to wszystko „dzieje się samo”, właściwie poza naszą kontrolą. Oczywiście, możemy postanowić poprawę i coś zmienić. Ale jeśli zaczniemy bez odpowiedniego przygotowania, ryzyko porażki jest ogromne. Tylko czy można złe nawyki zastąpić dobrymi?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tylna strona okładki jest jak zwykle w tego typu książkach bardzo obiecująca. • Na str. 7 i 8 książki jest podane „wyłączenie od odpo­wied­zial­nośc­i prawnej” • Na 13 str. Autor stwierdza: że jest blogerem i nie jest ekspertem w sprawach związanych ze zdrowiem i sprawnością fizyczną. • Nasze życie to bardzo wiele nawyków, które zazwyczaj wykonujemy automatycznie. Autor w książce podaje 70 „zdrowych” nawyków. • Z podanych/proponowanych nawyków widać, że książkę nie napisał autor znający np. realia polskiego NFZ-tu. • Np. w zdrowym nawyku 4 proponuje aby codziennie spożywać dwie łyżeczki zdrowego oleju i ma to być np. ma to być olej palmowy. • W internecie możemy przeczytać, że olej palmowy ma długą przydatność do spożycia i jest tani, ale nie zawiera właściwie żadnych wartościowych składników odżywczych, to także składnik margaryn . podnoszą stężenie cholesterolu LDL we krwi, a to pierwszy krok do rozwoju miażdżycy. • W nawyku 25 autor napisał: „unikaj uwodornionych olejów oraz takich, które zawierają tłuszcze trans” ale nie podał już jakie to są oleje. • W nawyku 26 proponuje spanie na lewym boku, aby to wykonać należy włożyć do piżamy dwie piłeczki tenisowe. Już to widzę jak czytelnicy w nocy śpią z piłeczkami tenisowymi. • W książce są również podane znane nawyki o których wiemy bez czytania książki, gdy ich nie wykonamy to wiemy, że dostaniemy mandat. • Książka została wydana w 2022 roku i dobrze by było aby wydawnictwo przed jej wydrukowaniem zastanowiło się nad sensem takiego druku.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo