Jedno życzenie

Tytuł oryginalny:
Wish
Autor:
Nicholas Sparks
Tłumacz:
Anna Dobrzańska-Gadowska ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2022)
Legimi (2022)
Wydawnictwo Albatros (2021-2022)
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (14 głosów)

Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie.

Maggie Dawes nie opowiadała tej historii od lat. Dawno temu po raz pierwszy naprawdę się zakochała. Miała wtedy szesnaście lat i była daleko od domu. Wysłano ją do małej miejscowości na jednej z wysp w Karolinie Północnej, by tam oczekiwała narodzin swojego dziecka. Planowała oddać je do adopcji. Przystojny i inteligentny Bryce Trickett nie oceniał tej decyzji. Pokazał za to Maggie, jak robić dobre zdjęcia, zaszczepił w niej miłość do fotografii i do atmosfery sennych miasteczek. Ich pierwszy pocałunek był idealny. A uczucie - jedyne w swoim rodzaju.

Teraz Maggie jest słynną fotografką podróżniczą. Dzieli czas między swoją nowojorską galerię a wyprawy do najodleglejszych zakątków świata. Ale pewna rozmowa ze spotkaną na plaży kobietą wywróci jej życie do góry nogami. Maggie będzie musiała zmierzyć się z tym, co nieuniknione, lecz uświadomi sobie także, że ma jedno życzenie, które bardzo chce spełnić.

Sparks zdecydowanie mistrzowsko opanował sztukę pisania o miłości.

Associated Press

Sparks jest jak poeta… mistrz.

„Philadelphia Inquirer”

Nicholas Sparks nie bez powodu jest jednym z najbardziej znanych pisarzy. Pisze historie, które ujawniają tęsknotę za tym, co jest najcenniejsze – za miłością.

Mobile Register

Sparks wie, jak poruszyć struny serc czytelników.

„Chicago Sun Times”

Sparks to mistrzowski gawędziarz, niezmiennie w najwyższej formie.

Bookreporter.com

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Przepiękna wzruszająca historia pięknie napisana. • Historia opowiada o Maggie, która jest chora na raka i opowiada historię swojego życia, swojemu pracownikowi - przyjacielowi. • Gdy Maggie miała 16 lat została wykorzystana przez przelotnie poznanego chłopaka i zaszła w ciążę. Jej rodzicie wysłali ją do cioci Lindy, gdzie pozostała do urodzenia dziecka. Pobyt u cioci zmienia całe jej życie. • Książkę czyta się szybko, dla wrażliwych potrzebna jest dodatkowo paczka chusteczek. Drugi raz czytałam książkę tego autora i drugi raz przepłakałam pół książki, ale ja już tak po prostu mam ;)
  • Nie mój klimat. Książka dla mnie zbyt nudna. Zaczyna się w miare ciekawie i kończy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Nicholas Sparks
Tłumaczenie:Anna Dobrzańska-Gadowska Elżbieta Zychowicz
Lektor:Anna Dobrzańska-Gadowska
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2022) Legimi (2022) Wydawnictwo Albatros (2021-2022)
ISBN:978-83-8215-812-0 978-83-8215-813-7 978-83-8215-814-4 978-83-8215-831-1 978-83-8215-859-5 978-83-8280-175-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo