Ta sama rzeka

Autor:
Edyta Świętek
Wydawcy:
Wydawnictwo Pascal (2020-2021)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-8103-675-7, 978-83-8103-727-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.6 (5 głosów)

Czy można wejść dwa razy do Tej samej rzeki? Nowa powieść Edyty Świętek!

Małgorzata odlicza dni do momentu, kiedy będzie mogła opuścić męża. Jej związek, choć na pozór idealny, przepełniony jest strachem i przemocą, a małżeńskie więzy podtrzymuje tylko troska o niepełnoletniego syna.

Całkowicie uzależniona od męża, jedynie w pracy czuje się spełniona i potrzebna. Gdy do biura zostaje przyjęty nowy pracownik, Małgosi szybciej bije serce. Ma wrażenie, jakby znała Darka od zawsze. Szybko też znajdują wspólny język i nawiązują bliższą znajomość. Łączy ich wiele, a najbardziej: nieszczęśliwa miłość. Ona ma męża tyrana, on – chorą żonę, której nie kocha.

Oboje wiedzą, że razem mieliby szansę na upragnione szczęście, jednak kierując się dobrem swoich rodzin, postanawiają zakończyć relację, zanim będzie za późno…

Czy uda im się zapomnieć o łączącym ich uczuciu? W jaki sposób maskuje się przemoc domowa? Czy małżeństwo bez miłości jest odpowiedzialną decyzją? Czy geny wpływają na nasze relacje?

Opowieść, która wbrew wszystkiemu daje nadzieję.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Lektura godna polecenia zwłaszcza, gdy chcemy się zrelaksować.
  • Gdy nie mam ochoty, albo nastroju, albo głowy na coś ambitniejszego to czytam Świętek. To po prostu obyczaj. Przeczytać, oderwać się od swoich problemów, zapomnieć.
  • To powieść o toksycznym związku, w którym tkwi Małgorzata , główna bohaterka, wychowana w domu dziecka, marząca o szczęśliwym domu. Rzeczywistość jednak jest inna . Ukochany mąż okazuje się tyranem , stosującym przemoc psychiczną, którą w idealny sposób maskuje i wydaje się być dla otoczenia idealnym mężem i ojcem. • Dlaczego bohaterka tkwi w takim związku? • Gdy w jej życiu zawodowym pojawia się Darek , dawny kolonijny kolega z dzieciństwa, wydaje się, że może coś się w ich życiu zmieni, bo on jest też człowiekiem poturbowanym przez życie. Jednak dla dobra rodzin rozstają się, by znów spotkać się po wielu latach. • Czy tym razem dadzą sobie szansę i "wejdą do tej samej rzeki"? • Powieść podzielona jest na 3 części, z czego I i II to zdecydowanie retrospekcje, III - współczesność. POLECAM
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo