Beskid Niski:

przewodnik

Autorzy:
Wojciech Krukar
Tadeusz Andrzej Olszański
Paweł Luboński
Redakcja:
Paweł Luboński
oraz:
Wojciech Krukar
Wydawca:
Oficyna Wydawnicza Rewasz (1999-2015)
ISBN:
83-85557-59-8, 83-85557-98-9
978-83-62460-72-4, 978-83-89188-63-2
Autotagi:
druk
książki
przewodniki
Więcej informacji...
5.0

Żałować należy, że autorzy „zapomnieli” o włączeniu do przewodnika grupy Rosochatki i Jodłowej Góry, grupy Jaworzyny, Czerszli i Ubocza oraz grupy Jaworza i Postawnego. Jest to tym bardziej istotne, że w przewodniku „Beskid Sądecki” tych grup również nie uwzględniono. Przewodnik zawiera natomiast bardzo ciekawy rozdział „Beskidzkie tematy”, w którym zawarto ciekawe opisy zagadnień związanych z terenem Beskidu Niskiego np.: osadnictwo, konfederacja barska, I wojna światowa, bitwa dukielska, Łemkowszczyzna, wysiedlanie Łemków, cerkwie, ikonostas, nazewnictwo, Magurski Park Narodowy i rezerwaty przyrody. W przewodniku znaleźć można wiele mapek poglądowych, planów miast i miejscowości oraz panoram, jakie oglądać można ze szczytów i przełęczy beskidzkich. Bogata jest również galeria fotografii ilustrujących przewodnik.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:przewodnik dla prawdziwego turysty
Autorzy:Wojciech Krukar Tadeusz Andrzej Olszański Paweł Luboński
Redakcja:Paweł Luboński
Opracowanie kartograficzne:Paweł Luboński
oraz:Wojciech Krukar
Wydawca:Oficyna Wydawnicza Rewasz (1999-2015)
ISBN:83-85557-59-8 83-85557-98-9 978-83-62460-72-4 978-83-89188-63-2
Autotagi:druk ikonografia książki literatura literatura stosowana poradniki i przewodniki przewodniki
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo