Przepisy na miłość i zbrodnię

Tytuł oryginalny:
Recipes for love and murder
Autor:
Sally Andrew
Tłumacz:
Adriana Sokołowska-Ostapko
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2016)
ISBN:
978-83-7515-363-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.5 (2 głosy)

Tannie Maria kocha gotować, rozkoszować się jedzeniem i obdarowywać nim innych. W kuchni mogłaby spędzić całe życie. Prowadzi nawet rubrykę kulinarną w lokalnej gazecie - do czasu gdy okazuje się, że czytelnicy bardziej spragnieni są porad sercowych niż kulinarnych. Wtedy odkrywa, że potrafi znaleźć lekarstwo na kłopoty miłosne niemal każdego. Nie może jednak zapobiec tragedii, która wstrząsa społecznością Karru Małego. Tannie Maria wplątuje się w krwawą intrygę i sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. A gdy poznaje komisarza Henka Kannemeyera, wpada jak śliwka w kompot.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna, wciągająca, lekka, zabawna książka, pełna nie tylko zwrotów akcji związanych z zagadką kryminalną, ale też przepisów (dość dla nas egzotycznych). Trudno się oderwać. Polecam!
  • Smakowite (oddziałuje na apetyt jak karta dań w restauracji) połączenie kryminału i dobrej powieści obyczajowej, która potrafi wlać w serce nadzieję i postawić na nogi w trudnym czasie. Oryginalna, plastyczna, zapadająca w pamięć i trafiająca do serca. Polecam zwłaszcza jesienią i w zimie!!!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo