Wampir

Autor:
Wojciech Chmielarz
Lektor:
Mateusz Znaniecki
Wyd. w latach:
2015 - 2024
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (16 głosów)

E-BOOK. Wciągająca i pełna zwrotów akcji powieść, która otwiera nowy, gliwicki cykl kryminałów. Prywatny detektyw Dawid Wolski ma odkryć tajemnicę kryjącą się za samobójstwem dwudziestoletniego Mateusza. W samobójstwo nie wierzy matka chłopaka. Jej zdaniem syn nie miał powodu tego robić. Studiował socjologię, ale zamierzał przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział. Sprawa pozornie prosta, tyle że Wolski co krok natyka się na kłopoty. Część problemów sam tworzy – nigdy nie należał do osób cierpliwych, a kręgosłup moralny pozostawia wiele do życzenia. Ale zlecenie jest zleceniem, mimo że bywa niebezpiecznie. Musi też wejść w świat nastolatków – zaskakująco bezwzględny. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy tajemnice gliwickich zaułków zaczynają splatać się z wirtualną rzeczywistością. Co łączyło Mateusza z Alicją, zaginioną dziewczyną, której szuka całe miasto? Czy Mateusz miał jakiś związek z siecią nastoletnich prostytutek? Dlaczego niektórzy członkowie jego rodziny najwyraźniej woleliby ukręcić łeb śledztwu? Kolejny tom nosi tytuł "Zombie".
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dobrze napisana książka, choć historia sama w sobie jakaś szczególna nie jest. Tytuł ma się do treści jak pięść do nosa. Autor tą historią nie przekonał mnie do swojej twórczości na tyle, bym chętnie sięgała po inne jego książki.
  • Twórczość Chmielarza to dla mnie synonim dobrze spędzonego czasu przy wciągającym kryminale. Serię gliwicką, którą rozpoczyna „Wampir” zostawiłam sobie na deser, choć nie ukrywam, że po cyklu z komisarzem Mortką miałam wobec niej wysokie oczekiwania. Na szczęście i tu autor mnie nie zawiódł bo połknęłam ten tom w dwa dni. Jeśli chodzi o różnice w obu seriach- ta ta zdecydowanie jest mniej ugrzeczniona, jest tu więcej akcji, bójek i ostrych przekleństw a główny bohater… cóż po prostu nie da się go lubić. Rozumiem, że był to świadomy zabieg autora i na pewno działa on na plus w wyraźnym rozróżnieniu obu serii, jednak jeśli chodzi o mnie to pozostaje wierna Mortce wraz z jego (prawie) nienaruszonym kręgosłupem moralnym. • Akcja „Wampira” dzieje się w Gliwicach, gdzie Dawid Wolski- prywatny detektyw zostaje wynajęty do sprawy zbadania śmierci chłopca, którą początkowo uznano za samobójstwo. Z biegiem czasu, coraz więcej osób zaczyna w to wątpić, a podczas przesłuchania znajomych i rodziny wychodzą nowe fakty, zignorowane przy początkowym śledztwie. Idący po trupach Dawid próbuje dotrzeć do prawdy, która dziwnym trafem zdaje się być powiązana z zaginięciem dziewczyny, której ostatnimi czasy poszukuje całe miasto. 8/10
  • Młody chłopak zostaje odnaleziony pod blokiem, policja i prokuratura twierdzą, iż było to samobójstwo. Choć wszystko wskazuje, że jest to prawda, zrozpaczona matka nie wierzy w samobójstwo syna. Dodatkowo kilka miesięcy wcześniej w tym samym mieście zaginęła dziewczyna, której do teraz nie odnaleziono. Czy te dwie sprawy mają związek ze sobą? Czy detektyw o specyficznym usposobieniu zdoła rozwiązać tajemniczą sprawę? Oraz co najważniejsze czy nastolatek faktycznie popełnił samobójstwo? Polecam, zakończenie zaskakuje jak to w przypadku tego pisarza.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Zombie Wojciech Chmielarz
Autor:Wojciech Chmielarz
Lektor:Mateusz Znaniecki
Wydawcy:Wydawnictwo Marginesy (2024) Wydawnictwo Czarne (2015-2019) Legimi (2015-2019) Wydawnictwo Aleksandria (2015-2017) NASBI (2015) IBUK Libra (2015)
Serie wydawnicze:CYKL GLIWICKI Ze Strachem Detektyw Dawid Wolski Seria ze Strachem Audiobook Dawid Wolski (główny bohater)
ISBN:978-83-67996-12-9 978-83-8049-178-6 978-83-8049-209-7 978-83-8049-502-9 978-83-943860-0-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo