Jestem Miasto - Kraków

Autor:
Artur Wabik
Wydawca:
Grupa Wydawnicza Foksal
ISBN:
978-83-280-1873-0
Autotagi:
druk
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy - Katalog księgozbioru
4.8 (6 głosów)

Dzięki tej książce dzieci mają szansę odbyć fascynującą podróż w czasie. Tematem przewodnim jest Kraków. Na każdej stronie miasto ukazuje się młodym i nieco starszym czytelnikom w różnych odsłonach - od pradziejów po czasy współczesne. Mnóstwo detali i szczegółów sprawi, że dzieci będą mogły godzinami oglądać tę książkę i razem z rodzicami obserwować, jak zmienia się gród Kraka. To książka nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale dla wszystkich, których interesuje nasza dawna stolica!
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tekturowa książeczka w dużym formacie (27 x 32 cm) składa się z ośmiu rozkładówkowych plansz, a każda prezentuje Kraków na przestrzeni dziejów. • I tak, zaczynamy od Wiślan, przez wczesne średniowiecze (przed lokacją miasta w 1257 roku) i jesień średniowiecza (XVI wiek), następnie Wolne Miasto Kraków (1815–1846), międzywojnie, okupację, czasy PRL-u, dochodzimy do ostatniej planszy zatytułowanej „wczoraj wieczorem”. • Pięknie zilustrowana i bardzo ciekawa książeczka. Pokazuje, jak zmieniał się i rozwijał Kraków. • Godna polecenia dla małego i dużego czytelnika.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo