Marzenie Łucji

Autor:
Dorota Gąsiorowska
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015-2021)
Między Słowami (2015-2021)
Wydane w seriach:
Między Słowami
Łucja
Między Słowami - Znak
ISBN:
978-83-240-3517-5, 978-83-240-8384-8
9780-83-240-3517-5
Autotagi:
druk
powieści
3.6 (7 głosów)

"Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"Opowieść o kobiecie, która nie bała się marzyć. Łucja jest o krok od realizacji swojego największego pragnienia - stworzenia szczęśliwej rodziny u boku Tomasza. Ale marzenia często spełniają się w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewamy. Przedłużająca się rozłąka z ukochanym sprawia, że wizja ślubu rozwiewa się jak mgła. A kiedy w Różanym Gaju pojawia się tajemniczy malarz i proponuje Łucji namalowanie jej portretu - ta przyjmuje propozycję. Między kobietą i artystą tworzy się szczególna relacja, którą coraz trudniej im lekceważyć. Łucja musi nauczyć się walczyć o swoje marzenia. A jeśli pewne drogi okażą się nie przebycia - znaleźć w sobie siłę do znalezienia innych ścieżek. [lubimyczytac.pl]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Byłam ciekawa dalszych losów Łucji i po prawie 500-set stronach dowiedziałam się , że żyli długo i szczęśliwie. • Strasznie rozwlekle napisana powieść, tyle niepotrzebnych rozmyślań, szczegółowych opisów przyrody, czy normalnych czynności dnia codziennego. • Gdyby to wyrzucić do kosza książka byłaby o wiele ciekawsza. • A tak bohaterka snuje się po domu i rozmyśla o ukochanym który wyjechał do Włoch i rzadko telefonuje...dlaczego?(pytanie to zadaje sobie przez kilkanaście stron), codziennie chodzi na swoją ulubioną ławeczkę w parku z kubkiem gorącej herbaty i dalej rozmyśla....i tak w kółko przez 200 stron....nuda, nuda i jeszcze raz nuda. • Tematów które porusza autorka mogło by starczyć na kilka książek. Bo jest też zakochany w bohaterce malarz,piękna Włoszka która jest rywalką Łucji, nieporozumienia miedzy bohaterami, ojciec który odnalazł się po 30-lat, ucieczka z domu córki Łukasza i tak można wyliczać bez końca. • Ale to wszystko napisane jest w taki naiwny sposób, jakby nie działo się w współcześnie tylko w XIX wieku. Styl i sposób pisania jak dla pensjonarek....dużo o wszystkim i o niczym. • Trochę męczyłam się nad tą książka bo mimo tylu wątków,powieść wcale nie jest ciekawa, po prostu nie wciąga.
  • Druga czesc zdecydowanie gorsza niż pierwsza
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo