Trociny

Autor:
Krzysztof Varga
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Czarne (2012-2019)
NASBI (2014)
Ebookpoint (2014)
ISBN:
978-83-7536-366-1, 978-83-7536-406-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
4.2 (5 głosów)

"Najnowsza powieść Krzysztofa Vargi to brawurowy pamflet na współczesność. Razem z głównym bohaterem, pięćdziesięcioletnim komiwojażerem, możemy popastwić się nad wszystkim, co na co dzień doprowadza nas do szału - pasażerami PKP, smrodem na klatce schodowej, szkoleniami integracyjnymi i modną młodzieżą w kawiarniach. Piotr sączy jad nienawiści i bezlitośnie obnaża słabostki i śmieszności współczesnego Polaka. Tworzy pełnokrwiste i przeraźliwie wierne portrety toksycznych rodziców, pazernej byłej żony, żałosnych nuworyszy, miłośników kebabów i korporacyjnych wymoczków. Przeszywające spojrzenie szydercy zdziera pancerz hipokryzji, który ma skrywać resztki godności i uchronić przed zranieniem. Wszyscy są niespełnieni, nieudolnie skrywający życiowe rozczarowania, zawistni i śmiertelnie przerażeni wizją samotności. Jest to obraz zniekształcony, karykaturalny i nieodparcie śmieszny. Trociny to prozatorski majstersztyk - znakomita, cyniczna i błyskotliwa rozrywka na najwyższym poziomie, nie tylko dla socjopatów. Ku przestrodze..."

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Warto przeczytać tę książkę, ale nie jest ona przyjemna w odbiorze. Mocno przerysowana, ale jednak (niestety) rozpoznawalna polska rzeczywistość dołuje na każdej stronie. Tekst z okładki mówiący, że \"jest to obraz zniekształcony, karykaturalny i nieodparcie śmieszny\" sugeruje, że jednak pośmiejemy się trochę z naszych tzw. \"wad narodowych\". Nie, proszę na to nie liczyć. Fanom kabaretonów nie polecam. W książce optymizmem napawa talent pisarski Krzysztofa Vargi i fakt, że wydaje się jeszcze książki, nad którymi trzeba pomyśleć. Zdecydowanie nie jest to książka \"do pociągu\" - szczególnie polskiego.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo