Filmy na podstawie książek
1 2 3
Wiadomości: 88

Klątwa adaptacji filmowych... które filmy Waszym zdaniem są udane a które totalnie zepsute ?
Najciekawszym okazem jest "Blade Runner", to najbardziej skopana, najbardziej udana adaptacja. Najbardziej skopana, bo nie oddaje tego co książka, jest w stosunku do niej mocno zubożony, jednak sam film jest jakością sam w sobie, który ciężko przebić do teraz.

Link    PW    Źródło
Napisano: 25.05.2012 14:42:37
 
Wiadomości: 46

Nie tylko filmy potrafią zepsuć dobrą fabułę książki, seriale również, choć mają o wiele większy potencjał przedstawienia bohaterów czy akcji. Niestety jeżeli ktoś obejrzy taki skopany film czy serial, zapewne nie sięgnie już po książkę, a szkoda. Mam tu olbrzymi żal do producentów serialu "Dom na rozlewiskiem" na podstawie książki M. Kalicińskiej. Nie muszę chyba się rozpisywać nad tym jak wszystko skopali, kto czytał ten wie. Szkoda tylko, że sama powieść - wspaniała - została zszargana, zmieszana z błotem, zmielona przez naszą wspaniałą telewizję i żądzę taniej komercji :-( Jak bardzo by teraz tej książki nie polecać trudno będzie odkryć własną wyobraźnią magię tej historii, nie mając przed oczyma maszkarona telewizyjnego. Strasznie szkoda. Cieszę się, że doznałam przyjemności przeczytania wszystkich części przed ekranizacją....

+2 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 26.05.2012 19:54:22
 
Wiadomości: 88

No własnie, czasami wiedząc, że zbliża sie premiera filmowa znanej książki, której jeszcze nie czytałem, mam opory żeby po nią sięgnąc, coby się nie rozczarować.

Link    PW    Źródło
Napisano: 31.05.2012 17:08:00
 
Wiadomości: 71

Po pierwsze nic nie przebije ekranizacji Wiedżmina ;)😉 Po drugie, IMHO ekranizacja Blade Runner, była lepsza niż książka.

Link    PW    Źródło
Napisano: 31.05.2012 18:45:59 , ostatnia edycja: emssik, 31.05.2012 18:46:15
 
Wiadomości: 88

Flanelowa strzykwa i słoma na głowach elfów były wporzo.

Link    PW    Źródło
Napisano: 13.06.2012 22:58:31
 
Wiadomości: 324

Nie miałem serca oglądać "Wieśmina". Zbrukałby ten świat, który sam zbudowałem w swojej wyobraźni czytając całą sagę. Wystarczyło mi pięć pierwszych słów, pięć pierwszych gestów tego koleżki, który próbował udawać Geralta i wiedziałem, że trzeba wyłączyć telewizor. Strzygi i innych wąpierzy nie widziałem, ale podejrzewam że klimatem bardziej by pasowały do nieśmiertelnego "Pana Kleksa w Kosmosie". :P😛

No właśnie. A Pan Kleks to też ekranizacja powieści i to naprawdę kultowa :-)

w.bibliotece.pl - oczywiście jest tego od groma.

I w temacie wątku zdecydowanie - przewodnik po ekranizacjach - w.bibliotece.pl

Link    PW    Źródło
Napisano: 14.06.2012 21:22:19
 
Wiadomości: 88

No Pan Kleks tak. Kult.
Swoją drogą nie czytałem nigdy, ciekaw jestem czy w oryginale Brzechwy też są roboty itd.

Link    PW    Źródło
Napisano: 16.07.2012 12:32:25
 
Wiadomości: 48

"Raport mniejszości", "Next", "Zapłata" świetne filmy mające mało wspólnego z treścią książek, a właściwie opowiadań Dicka. Opowiadania też są bardzo ciekawe ale w innych realiach innych czasach. Były by bardzo trudne do strawienia jako wierne adaptacje. Nie cierpię za to "Sumy wszystkich strachów" choć książka jest równie dobra jak inne z serii. Film nie ma związku z książką po za tytułem, ale nie ma także związku z poprzednimi adaptacjami z serii( Polowanie na Czerwony Październik, Czas Patriotów, Stan zagrożenia), choć formalnie jest ich kontynuacją. No i beznadziejny dobór aktora (Affleck) na głównego bohatera - jeśli porównamy z poprzednimi filmami (Ford, Baldwin).

+2 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 27.08.2012 10:09:53
 
Wiadomości: 84

A co powiecie na "The Fisher King"? To chyba wyjątek. Film powstał na podstawie książki.

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.08.2012 07:48:00 , ostatnia edycja: wojciech, 28.08.2012 07:48:36
 
Wiadomości: 48

Film fantastyczny, ale książki nie czytałem.

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.08.2012 08:43:21
 
1 2 3
Szukaj w wątku
wojciech
dariusz
Markus
grejfrutoowa
magnus
moje_ja
marcys
U5tyn4
malinka2803
Olciaczar
Apsik
ardianwoj
filipwoj
lubieksiazki
FilmyCDA
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo