Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
LustroBiblioteki

„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem,
miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru,
w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”
Kornel Makuszyński

Ekspozycja

Powszechne wyobrażenie wizerunku bibliotekarza niestety utrwaliło się. Jego zmiana jest trudna ze względu na nieprzychylne i utrwalone stereotypy sprzed lat. Mimo, iż czasy się zmieniły to w świadomości społeczeństwa dalej trwa stereotyp bibliotekarki jako starej panny. Ale dzisiejsze bibliotekarki to kobiety eleganckie i modnie ubrane.

(Nie)Modnie w bibliotece, czyli o wynikach ankiety na stereotyp bibliotekarki.

A także modne propozycje dla Pań i Panów Bibliotekarzy :-)
Kto wygrał? Zobaczcie na www.lust­robi­blio­teki­.pl :)😊

Dziękuję za głosy użytkownikom w.bibliotece.pl (wspomniałam o Was:-)

Komentarze (0)

"Jaki jest stereotyp bibliotekarki? Dla większości społeczeństwa jest to głównie kobieta (bo prawdę mówiąc zawód bibliotekarza jest w większości sfeminizowany) w średnim wieku, nieatrakcyjna, bez makijażu, w ubraniu o stonowanych odcieniach, nosząca buty na płaskim obcasie i spoglądająca na czytelników przez wielkie, grube okulary."

Do dlaszej lektury zapraszam www.lust­robi­blio­teki­.pl

Niedawno była także ankieta odnośnie tego tematu, ale jestem ciekawa Waszych typów. Wyniki połącze i ogłoszę niedługo w Lustrze Biblioteki.

Stereotyp bibliotekarki to:
1. mądra sowa (bibliotekarz mędrzec)
2. szara myszka (bibliotekarz-stara panna)
3. kot chodzący swoimi ścieżkami
4. pracowita mrówka
5. mól książkowy
6. powolny żółw
7. seksowna bibliotekarka.

Odpowiedzi proszę kierować w komentarzach tutaj lub bezpośrednio w podanym linku. Wystarczy podać numer lub napisać swój typ. Mile widziane byłoby uzasadnienie :-)

Dziękuję za pomoc i zachęcam do dyskusji :-)

Komentarze (4)

Ostatnio wszędzie huczy o Elek­trob­ibli­otec­e. Nie dziw, bo jest to imponujący projekt, trzeba zaznaczyć wykonany przez Polaka- Waldka Węgrzyna. Powstał jako praca dyplomowa o tym samym tytule, w której autor rewolucjonizuje klasyczną drukowaną książkę.

Elek­torb­ibli­otek­a to projekt, który pokazuje jak tradycyjna książka zmienia swoje pierwotne oblicze poprzez interfejs, stając się cyfrową po podłączeniu do komputera przez port USB. Po wykonaniu tej czynności użytkownik może sterować (kontrolować) stronami, a jednocześnie zamieszczonymi na jej łamach treściami i grafiką na ekranie swojego komputera.

Dokłady opis działania i proces powstania na www.lust­robi­blio­teki­.pl

Zapraszam :)😊

Komentarze (3)
1
...
34 35 36 37 38 39 40 41 42
Opole MBP
Ruda
Goszczanów GBP
grejfrutoowa
darooo
Markus
Teresa
agnlak
joannawojtowicz
Kosztolany
alamo
marta.kostecka
Karol
m.matejowski
bej
PapierowyMorderca
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo