Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
lilkaa
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
 • [awatar]
  lilkaa
  Kolejna dobra książka tego roku. Bardzo długo czekała aż chwycę ją w swoje ręce. ;) Tym razem poznajemy historię Aliny z Trzebini, którą powoli odkrywa przed nami nie tylko sama Alina, ale także jej wnuczka, Alice. • Przed Alice jest bardzo trudne zadanie, bo w chwili gdy jej babcia dostaje udaru i nie może opowiedzieć swojej historii, dostaje od niej zadanie niemalże nie do wykonania. Ma odnaleźć ludzi i miejsca w Polsce, w której jest pierwszy raz. Książka przeplatana jest na zmianę wspomnieniami Aliny z czasów okupacji oraz teraźniejszością, w której Alice powoli odkrywa prawdę skrywaną przez lata przez swoich dziadków. Polecam, wzruszająca historia.
 • [awatar]
  lilkaa
  Zmęczyła mnie ta historia. Szczególnie naiwność Dominiki, którą można sobie okręcić wokół palca. Doskonale zdają sobie z tego sprawę zarówno jej "przyjaciółka" Eleonora, jak i jej mąż. Trochę infantylna ta historia. Dominika też nie jest wzorem do naśladowania. Historia pełna kłamstw i hipokryzji. Może być.
 • [awatar]
  lilkaa
  Dobry kryminał, który szybko się czytał. Mnie ta historia wciągnęła. Z ciekawością śledziłam zabójcę wraz z naszymi bohaterami. Jest troszeczkę przewidywalna. Jednak całościowo oceniam ją bardzo dobrze. Polecam.
 • [awatar]
  lilkaa
  Lubię wracać do Francji, szczególnie gdy akcja książki rozgrywa się w 1940 roku. Z ciekawością odkrywałam losy Evy Traube, młodej kobiety, która w trudnych czasach decyduje się ryzykować swoje życie, by fałszować dokumenty dla ukrywających się żydowskich dzieci. I chociaż jest to fabularyzacja minionych czasów, autorka w swojej książce przemyca wiele faktów. Warto przeczytać książkę do końca, by wiedzieć kto był inspiracją dla Kristin Harmel. Bardzo dobrze napisana książka, którą szczerze Wam polecam.
 • [awatar]
  lilkaa
  "Bliski koniec" to zakończenie trylogii o rodzeństwie Niemojskich. Bardzo podoba mi się jak autorka wiernie w miarę możliwości odtworzyła losy zdradzonego przez Polskę, asa wywiadu, w którego rolę wcieliła Franciszka Niemojskiego, najstarszego z rodzeństwa. To jak w owym czasie radziła sobie Wiktoria i Gustaw jest właściwie dodatkiem do tej książki. Ogólnie dobrze spisana historia z trochę banalnym zakończeniem. W każdym razie polecam
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
 • Tego ci nie powiedziałam
  Rimmer, Kelly
 • Ta, która odeszła
  Krasińska, Izabela M.
 • Ciało
  Krawczyk, Agnieszka
 • Księga Utraconych Imion
  Harmel, Kristin
 • Bliski koniec
  Jax, Joanna
 • Lato utraconych
  Kańtoch, Anna
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo