Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
konsorcjum.sowa

Wsparcie dla bibliotekarzy użytkujących systemy SOWA

KONSORCJUM BIBLIOTEK SOWA

konsorcjum.sowa.pl

Ekspozycja

30 października, 13 i 21 listopada odbyły się specjalistyczne szkolenia dla bibliotekarzy na Śląsku (Katowice, Częstochowa) oraz w Krakowie.

czestochowa.jpg katowice.jpg

Źródło: www.konsorcjum.sowwwa.pl

czestochowa.jpg czestochowa
jpg, 77 KiB, 700x524
katowice.jpg katowice
jpg, 76 KiB, 700x516
Komentarze (0)

Biblioteka-Narodowa.jpg

Bibliotekarze mający problemy przy pobieraniu opisów z Biblioteki Narodowej, proszeni są o dokonanie zmian w konfiguracji programów klienckich systemu SOWA.

Należy dokonać modyfikacji w pliku konfiguracyjnym z3950.ini, który w standardowej instalacji znajduje się w folderze c:\sowa\sowa.tcp.

W sekcji typu:

[Z3950_KATALOG]
nazwa=Biblioteka Narodowa
IP=193.59.172.100
port=210
baza=INNOPAC
v=2
q=2

wiersz:
IP=193.59.172.100

należy zastąpić wierszem:
IP=alpha.bn.org.pl

źródło: www.bn.org.pl

Biblioteka-Narodowa.jpg Biblioteka-Narodowa
jpg, 29 KiB, 300x93
Komentarze (1)

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak zmieniają się technologie informacyjne otaczające współczesną bibliotekę? Jeśli zastanawiacie się, czy możliwe jest, aby bibliotekarze wypożyczali milion książek rocznie, nie tracąc przy tym tchu… Jeśli chcecie włączyć się w dyskusję o przyszłości systemu bibliotecznego, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Nowoczesny system biblioteczny – czyli jaki?

Data i miejsce konferencji:

27 listopada 2013 r.
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Górna im. Wł. St. Reymonta
ul. Paderewskiego 11A (sala Działu Informacji )

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

Komentarze (0)
1
...
30 31 32 33 34 35 36 37 38
Mrągowo BM
Piła PBP
bej
LustroBiblioteki
Krakowianka
Łowicz MBP
Opole MBP
Dąbrowa Chełmińska GBP
parysy
Olesno OBP
Lubliniec MPBP
Kłomnice GBP
toya1a
Poznań WBPiCAK
joanna.skiera-thomas
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo