Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kayetan2

W książkach napisanych "dla rozrywki" szukam rozrywki, w książkach naukowych - naukowej wiedzy, w literaturze faktu - faktów, etc. W żadnych nie toleruję nudy, nieudolności, autoprezentacji walorów intelektualnych autora. Tyle!

Najnowsze recenzje
1
...
9 10 11
...
32
  • [awatar]
    kayetan2
    Powieść Christie niby bardzo klasyczna, ale też jedyna w swoim rodzaju. Byłoby draństwem wyjaśniać - dlaczego ;) Oto Herkules Poirot usiłuje zrealizować swoje marzenie bycia emerytem i hodowania dyń. Nie ma szczęścia, bowiem pod jego nosem dochodzi do morderstwa, a wszystkie osoby związane z ofiarą mają tę cechę, że każda z nich ma coś do ukrycia. Nie ma też szczęścia zabójca;Poirot przechodzi sam siebie w dociekliwości i znajomości ludzkiej natury. Wynik jego śledztwa jest - mówiąc delikatnie - zaskakujący.
  • [awatar]
    kayetan2
    Z braku soczystych, barwnych i świetnie wymyślonych postaci: H. Poirot i panny J. Marple jesteśmy skazani na małżeństwo agentów brytyjskiego wywiadu (emerytowanych). Z braku pomysłowej i zaskakującej intrygi - na naiwną fabułkę, w której na szczęście jest jakieś morderstwo wymagające wyjaśnienia. Z braku wyrachowanego, sprytnego mordercy - na ociężałych umysłowo szpiegów. Ogólnie - im bliżej końca tym bardziej opadają ręce. Książka jest nie aż tak zła, jak "Tajemnica wawrzynów" w której bohaterowie wspominają tę akurat, szpiegowską aferę dziejącą się na kartach "N czy M". Można sobie darować i jedno i drugie.
  • [awatar]
    kayetan2
    Niestety. Agatha Christie do pisania książek innych, niż świetne, klasyczne kryminały, nie nadawała się zupełnie. Dowodem na to jest niemal każda jej książka usiłująca być powieścią szpiegowską. Nie każdy musi umieć wszystko. Bohaterami jest małżeństwo emerytowanych pracowników wywiadu brytyjskiego, uwikłanych w naiwną, naciąganą do granic intrygę szpiegowską. W opowieści pojawiają się wspomnienia historii opisanej pod tytułem "N czy M" trzydzieści lat wcześniej. Po co? Nie wiadomo. Nieudany pomysł, nieudana forma, nieudani bohaterowie. Prawdę mówiąc - trochę szkoda czasu...
  • [awatar]
    kayetan2
    Po przeczytaniu ok.40 powieści A. Christie mam podejrzenie, że "Tajemnica rezydencji..." jest najgorszym jej dziełem. Więcej nawet - ta książka jest straszna, śmieszna, niedorzeczna i fatalnie napisana. Niesłychanie to dziwne, ale taka jest prawda. Jakieś pokraczne połączenie tandetnego kryminału z political fiction i nie wiadomo czym jeszcze. Przez pamięć o wybitnej pisarce - zachęcam do odpuszczenia sobie lektury...
  • [awatar]
    kayetan2
    Powieść jak gra komputerowa - główna bohaterka kolejno odwiedza różne lokacje i zbiera dowody w prowadzonym śledztwie. Nie jest to panna Marple, ale niejaka Emilia Trefusis, która podczas zimy tysiąclecia usiłuje wyciągnąć z poważnych kłopotów swojego lekko niedorozwiniętego narzeczonego, oskarżonego o morderstwo. Bardziej oficjalne śledztwo prowadzi inspektor Narracott, stary policyjny wyga. • Czyta się dobrze i to jest najważniejsze :)
Ostatnio ocenione
1
...
18 19 20
...
26
  • Labirynt śmierci
    Dick, Philip K.
  • Matematyka niepewności
    Mlodinow, Leonard
  • Ubik
    Dick, Philip K.
  • Kochanka Śmierci
    Akunin, Boris
  • Wehikuł czasu
    Wells, Herbert George
  • Gambit turecki
    Akunin, Boris
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo