Ubik

Tytuł oryginalny:
Ubik
Tłumacz:
Michał Ronikier
Autor:
Philip K. Dick (1928-1982)
Ilustracje:
Jerzy Skarżyński (1924-2004) ...
Wydawcy:
Dom Wydawniczy Rebis (1997-2016)
Rebis (1997-2015)
Wydawnictwo Amber (1990)
Wydaw. Literackie (1975)
Wydane w seriach:
Salamandra
Mistrzowie SF
Science Fiction
Stanisław Lem Poleca
ISBN:
83-7120-479-5, 83-85079-49-1
978-83-7510-523-0, 978-83-7818-483-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (13 głosów)

„Nudzą cię standardowe powieści science fiction? Masz dość inwazji kosmitów, wykoncypowanych światów i żołnierzy kosmosu? Oto »Ubik«, książka inna niż wszystkie, używana zgodnie z instrukcją zapewni pełnię doznań estetycznych i metafizycznych, będąc przy tym źródłem dobrej zabawy”. - z przedmowy Łukasza Orbitowskiego „Wewnątrz świata rażonego obłędem… normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone… Osobliwości Dickowych światów biorą się zwłaszcza stąd, że dogłębnemu rozszczepieniu i powieleniu ulega w nich – jawa… Końcowy efekt jest zawsze taki sam: rozróżnienie między jawą a zwidem okazuje się niemożliwością. Strona techniczna tego zjawiska jest niezbyt istotna… Rzecz w tym, że świat ów… stwarza praktyczne dylematy, znane tylko teoretycznym spekulacjom filozofii. Jest to świat, w którym filozofia schodzi niejako na ulicę…” – z posłowia Stanisława Lema, do pierwszego polskiego wydania „Ubika”
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Plątanina w czasie, a właściwie czasoprzestrzeni. Gąszcz w którym łatwo się zagubić, bo fabuła wtłaczana jest miejscami w surrealistyczne zawiłości. Dick fantastycznie buduje granice między jako taką realnością a groteskową bajką, ale tym razem ta granica się miejscami sypie. • Na pewno warto, ale nie jest to najlepsze dzieło tego pana...
  • Najlepsza książka P.K. Dicka, a przeczytałam ich wiele. Ta jest na prawdę wybitna. Jeśli ktoś zna i lubi jego twórczość - "Ubika" TRZEBA przeczytać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Tłumacz:Michał Ronikier
Autor:Philip K. Dick (1928-1982)
Ilustracje:Jerzy Skarżyński (1924-2004) Wojciech Siudmak
Posłowie:Stanisław Lem (1921-2006)
Lektor:Leszek Filipowicz
Wydawcy:Dom Wydawniczy Rebis (1997-2016) Rebis (1997-2015) Wydawnictwo Amber (1990) Wydaw. Literackie (1975)
Serie wydawnicze:Salamandra Mistrzowie SF Science Fiction Stanisław Lem Poleca
ISBN:83-7120-479-5 83-85079-49-1 978-83-7510-523-0 978-83-7818-483-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo