Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Katarynka
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
69
 • [awatar]
  Katarynka
  Genialne spojrzenie od strony politycznej na powstanie listopadowe.
 • [awatar]
  Katarynka
  Tomik poezji księdza Jana Twardowskiego w wyborze i opracowaniu Aleksandry Iwanowskiej. Badaczka i znawczyni poezji ks. Jana zamieściła też interesujący wstęp, w którym charakteryzuje wiersze zebrane w niniejszym tomie. Dobrane zostały według jednego klucza – Święta Zmar­twyc­hwst­ania­ Pańskiego i czasu do niego przy­goto­wują­cego­, czyli Wielkiego Postu. • Wiersze ks. Twardowskiego jak zwykle chwytają za serce swą prostotą i bezp­ośre­dnio­ścią­. Znajdziemy też tu krótką prozę. • Dla ciekawych źródła wybranych tekstów na końcu zamieszczono notę edytorską ze szczegółowym wskazaniem poszczególnych tomów.
 • [awatar]
  Katarynka
  „Mrówka Andy” to jedna z najładniejszych książek dla dzieci jakie znam. W ośmiu rozdziałach opowiada o przygodach chłopca, Joey’a, jego rodziny, przyjaciół oraz o przygodach… mrówek. Tak, Joey pewnego dnia zaprzyjaźnił się z Andym, który jest… właśnie mrówką. Poznaje też rodzinę Andy’ego, jego przyjaciół, ma nawet okazję zajrzeć do mrówczego domu, który znajduje się tuż pod chodnikiem przy domu Joey’a. • Książka mądra, traktuje poważnie dziecięce kłopoty, uczy samodzielnego myślenia oraz pokazuje, jak istotne jest przyznanie się do własnych błędów i jak ważna jest rozmowa – czy to z rodzicami, czy z przyjaciółmi. Pięknie zilustrowana. Nadaje się idealnie do rodzinnego czytania.
 • [awatar]
  Katarynka
  Łukasz Wierzbicki opracował listy i reportaże Kazimierza Nowaka z rowerowej wyprawy przez Afrykę w latach 1931-1936, zaś dla młodszego czytelnika napisał książkę opisującą ten niezwykły wyczyn. • Narratorem jest sam podróżnik. Wyruszył pociągiem z Poznania (tam zostawił najbliższych — żonę i dwójkę dzieci), z Rzymu rowerem dotarł do Neapolu, gdzie wsiadł na statek płynący do Afryki. Z Trypolisu ruszył już rowerem. Ale droga skończyła się niedługo za miastem — potem już tylko piaski pustyni. • Nasz bohater podróżuje niestrudzenie pomimo niekończących się przeciwności — a to grzęznące piaski, bagna, dżungla, brak wody pitnej, głód, ślepota, choroby tropikalne, rozlatujący się rower. Na szczęście, spotykał też wielu życzliwych ludzi, szczególnie tubylców. • Ciekawa i wartościowa lektura dla dzieci. Do książki dołączona jest mapa z zaznaczoną trasą.
 • [awatar]
  Katarynka
  „Zielone martensy” Joanny Jagiełło to bardzo pozytywna powieść dla młodzieży. I serwująca świetne poczucie humoru. Choć niewesołe są sytuacje w niej opisywane. • Mama Feliksa i Wiki wyjechała do pracy do Niemiec. Ojciec dawno ich opuścił. Dzieci pozostają pod opieką babci, ale babcia pewnej nocy ląduje w szpitalu z zapaleniem otrzewnej. Zanim mama przyjedzie, Feliks stara się stwarzać przed znajomymi i nauczycielami pozory obecności rodziców. Mama wraca, owszem, ale tylko na parę dni, do powrotu babci ze szpitala. Cały dom nadal jest na głowie czte­rnas­tole­tnie­go Feliksa. • W tym wszystkim jedynym jaśniejszym promyczkiem jest dla niego nowo poznana Opta – nietuzinkowa dziewczyna z niższej klasy. Jak się wkrótce okazuje – i ona nie ma idealnie. Bo jej mama nie żyje. Ale za to jest tata i to bardzo fajny. Opta w każdej sytuacji potrafi dostrzec pozytywne strony. I swoim optymizmem powoli zaraża Feliksa.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
296
 • Wielka wyprawa Ciumków
  Beręsewicz, Paweł
 • Na partyzanckich ścieżkach
  Konarski, Michał
 • Kierunek Wilhelmshaven
  Drojewski, Grzegorz
 • W matni
  Konarski, Michał
 • Operacja "Market Garden"
  Robaczewski, Tomasz
 • Przemarsz przez piekło
  Konarski, Michał
Ruda
Randaksela
usunięte konto
madziar
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo