Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
karoleczyca
Najnowsze recenzje
1 2
 • [awatar]
  karoleczyca
  Nie dalam rady skończyć. Niestety w porównaniu do "milosc w czasach wojny" przewidywalna, a momdntsmi trywialna. Ale to tylko moje zdanie :)
 • [awatar]
  karoleczyca
  Wow! Ta książka totalnie mnie wciągnęła. Nie mogłam się od niej oderwać! Wiarygodne postacie, sprawne, trzymające w napięciu manewry autorki pomiedzy przeszłością a tera­źnie­jszo­ścią­. Dużo (ale nie ZA dużo) płomiennej namiętnosci. Istotne wprowadzenie w tło historyczne. Piękna sceneria międzywojennych Kresów. Nawiązanie do Ukraińców - ważne współcześnie, bo losy naszych narodów ponownie się splatają. Minusy - autorka sama przyznaje, że nie jest historyczką i może jej brakować obiektywizmu; niepotrzebne (moim zdaniem) brutalne opisy. Mimo to ksiązka zdecydiwanie warta polecenia, choć to lektura raczej wakacyjna niz taka o której pamięta sie na lata.
 • [awatar]
  karoleczyca
  Świetba, bardzo cenna i poruszająca ksiązka. Przypomina o tym co w życiu ważne. • Jedyny minus - na początku trudno mi bylo połapać się z postaciami.
 • [awatar]
  karoleczyca
  Przewidywalna, ale mimo to wciągająca. Proste słownictwo, fabuła. Tematyka trudna. Niestety, całość raczej nie w moim stylu. Książka ckliwa i mało realistyczna. Wiele scen i wątków przerysowanych do granicy z groteską.
 • [awatar]
  karoleczyca
  Estetyczna szata graficzna, piekne zdjęcia. Nazwy rozdziałów od poszczególnych części ciała. Ciekawe fakty z życia słynnej aktorki PRLu. Nietypowa biografia. Polecam.
Ostatnio ocenione
1 2
 • Na wschód od Breslau
  Zawadzka, Nina
 • Miłość w czasach wojny
  Zawadzka, Nina
 • Zanim wystygnie kawa
  Kawaguchi, Toshikazu
 • It ends with us
  Hoover, Colleen
 • Niemoralna
  Ryciak, Ula
 • Doktor Zosia
  Grabowska-Grzyb, Ałbena
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo