Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kajka24
Najnowsze recenzje
1 2
 • [awatar]
  kajka24
  Ostatnią piosenkę czytałam z polecenia mojej przyjaciółki. Idealna dla wszytskich. Skłania do przemyśleń i tego, że życie jest zbyt krótkie na głupoty i walki. Uczy jak wybaczać i cieszyć się życia! • POLECAM KAŻDEMU.
 • [awatar]
  kajka24
  Wszystkie książki Sparksa mają w sobie coś takiego, że czytając je zawsze płaczę. AAle ta ksiażka wybitnie mnie zachwyciła! Moim zdaniem, powinna być zatytułowana "Stara miłość nie rdzewieje" . Nie ważne czy rozłaka trwa pare dni czy też 25 lat - tak jak w przypadku głownych bohaterów - między ludźmi nic sie nie zmienia. Ksiazka jak najbardziej warta polecenia. Wzruszajaca i budzi nadzieję na lepsze jutro. POLECAM !!!
 • [awatar]
  kajka24
  Jest to kolejna fantastyczna powieść Cecil Scott Forestera! Rozgrywa się na morzu podczas wojen z Bonaparte. Czytając ją czułam się tak jak bym była na samym okręcie. Czułam zapach desek, smoły i słyszałam łopot żagli. Autor znając się na morzu i życiu w tamtych czasach zadbał o każdy, nawet najmniejszy szczegół!
 • [awatar]
  kajka24
  Jako, że najpierw czytam ksiażki a dopiero potem ide do kina na film, tak było też i w tym przypadku. Autorka podzieliła książkę na dwie historie: Basi i Hani. Nie sprawia to żadnego problemu, ale na początku można się troszkę pogubić. Ksiażka okazała się jednak łatwa, lekka i przyjemna w czytaniu. Zarówno książka jak film bardzo mi się podobały, chociaż oczywiście w filmie nie było wątku z życia Basi i Jana.
 • [awatar]
  kajka24
  A nawet mężczyzna - to bardzo zabawna opowieść o perypetiach laborantki Gizeli. Ksiażka zawiera bardzo dużo humoru, mega śmiesznych dialogów i ciekawych postaci. Bardzo lubię książki, lekkie, zawierają w sobię małą nutkę tajemnicy, która prowokuje do myślenia. I taka właśnie jest ta ksiażka. Magia i egzotyczność po prostu nie do opisania. ;) Nie żałuje pieniędzy jakie na nią wydałam! • Polecam!
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
 • Bezpieczna przystań
  Sparks, Nicholas
 • Bezpieczna przystań
  Sparks, Nicholas
 • Dla ciebie wszystko
  Sparks, Nicholas
 • Okręt liniowy
  Forester, Cecil Scott
 • Pięćdziesiąt twarzy Greya
  James, E. L.
 • Ekonomia po polsku
  Filar, Dariusz
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo