Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
JacekK

Obecnie czytam dla przyjemności i z przyjemnością czytania związane są moje opinie. Oczywiście wartość merytoryczna również brana jest pod uwagę, ale nie jest ona głównym czynnikiem opiniotwórczym.
Książki traktuję jako źródło rozrywki przy okazji będącym źródłem wiedzy, dlatego kładę mniejszy nacisk na ocenę wartości merytorycznej.
PS.
Zupełnie mnie przy tym nie interesuje czy książka należy do tzw. kanonu czy też nie i dlatego, przykładowo, pozycje takie jak jak "Pan Tadeusz", "Lalka" czy "Przeminęło z wiatrem" nie muszą dostać maksymalnej ilości gwiazdek.

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5 6
  • [awatar]
    JacekK
    Pozycja warta przeczytania. Zajęła mi 2 dni... Nie dlatego, że przeskakiwałem strony ale dlatego, że mnie wciągnęła. Książka zupełnie inna od "Czapkinsa". Ukazująca więcej szczegółów z życia Tomka Mackiewicza. Moim zdaniem książka, która na półce obok "Czapkinsa" powinna się znaleźć. Niestety zabrakło w niej tego "czegoś". Tym "czymś" moim zdaniem jest zaangażowanie autora. "Czapkins" dla mnie jest lepszy. Pomimo tego polecam. Warto przeczytać choćby dla porównania oraz dla uzupełnienia informacji podanych przez Dominika Szczepańskiego. • W biblioteczce mam obie i zakupu nie żałuję.
  • [awatar]
    JacekK
    Książka jest odpowiedzią na zarzuty przeciwko Bukriejewowi wytoczone przez Krakauera w pozycji "Wszystko za Everest". Uważam, że należy bezwzgędnie przeczytać obie te pozycje lub żadną. Tylko w ten sposób możemy sobie wyrobić jako taką opinię nt. wydarzeń pamiętnego 1996 roku. Dodatkowo, moim zdaniem, jako uzupełnienie może nam służyć książka "Everest. Na pewną śmierć" Becka Weathersa traktująca o tych samych wypadkach. • Niestety "Wspinaczka" nie jest tak "ładnie napisana" jak pozycja Krakauera a w zawiązku z tym nie cieszy się taką poczytnością (w końcu to "Wszystko za Everest" posłużyła za podstawę nakręcenia filmu) gdy "Wspinaczka" jest bardziej dokumentalna. W niej znajdujemy więcej odwołań do dokumentów czy zapis raportu (taśm) stworzonego przez uczestników wyprawy w kilka dni po tragedii. • Gorąco polecam
  • [awatar]
    JacekK
    Lincoln Hall to po Becku kolejny wspinacz mający to wątpliwe szczęście nocowania w strefie śmierci. W odróżnieniu od książki Becka ta jest faktycznie prawie w całości poświęcona temu wydarzeniu. Jak dla mnie to jedna z lepszych książek traktujących o Górze Gór i niebezpieczeństwach związanych z jej zdobywaniem. Nie ma w niej jakiegoś górskiego romantyzmu, jest szara, bolesna rzeczywistość. • Polecam !!
  • [awatar]
    JacekK
    Co to jest obóz koncentracyjny każdy wie. Jaki był cel istnienia obozów - już nie każdy zdaje sobie sprawę ale jak wyglądało codzienne obozowe życie - zapewne wie już niewielu. • Książka inna niż pozostałe traktujące o obozach. Mniej "martyrologiczna". Nie ukazuje tylko bezmiaru tragedii tylko własnie codzienna walkę o przeżycie jej autora. • Polecam !!
  • [awatar]
    JacekK
    Nie będę się rozpisywał.. Po prostu musicie to przeczytać. Nalegam.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
20
  • Nadchodzi III wojna światowa
    Bartosiak, Jacek
  • Blitzkrieg Hitlera 1933-1941
    Matusak, Piotr
  • Wyspa potępionych
    Horn, Stacy
  • Trupia farma
    Bass, William M.
  • Trupia farma
    Bass, William M.
  • Alpiniści Stalina
    Gras, Cédric
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo