Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Agula
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
 • [awatar]
  Agula
  Zaskakująca!
 • [awatar]
  Agula
  Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytałam. Miałam zawsze wielki szacunek dla ludzi, którzy w górach niosą pomoc potrzebującym, ale nie zdawałam sobie sprawy, że są to ludzie aż tak wszechstronnie przygotowani, wyszkoleni i sprawni. Oceny ich umiejętności odbywają się regularnie, więc jeśli chcą służyć w tej elitarnej grupie, muszą bezustannie dbać o swój rozwój. W książce znajdziemy także opisy najbardziej niebezpiecznych, ale i zabawnych historii z życia ratowników. Byłoby dobrze, gdyby każdy, kto wyrusza w góry, znał zasady bezpiecznego poruszania się po nich i, co najważniejsze, stosował się do tych reguł. Żeby niepotrzebnie nie narażać ani siebie, ani tych, którzy, w razie potrzeby, wyruszą nam na ratunek. Polecam gorąco!
 • [awatar]
  Agula
  I do śmiechu i do wzruszeń:) Ciepła, piękna opowieść o przyjaźni, miłości i spełnianiu marzeń:) A Pani Wiesia, z naleweczkami dla zdrowotności, internatem i fifi - jak zawsze bezk­onku­renc­yjna­:D Polecam!
 • [awatar]
  Agula
  Serię "Drużyna" polubiłam od pierwszego tomu. Zżyłam się z bohaterami, Halem, Thorem, Stigiem, bliźniakami Wulfem i Ulfem czy Lydią. Dlatego z przyjemnością sięgnęłam po kolejną część ich przygód. Znów zanurzyłam się w świat, gdzie wierność, lojalność i przyjaźń to nie tylko puste słowa. Gdzie Drużyna działa razem i nawet z najt­rudn­iejs­zych­ sytuacji potrafi wyjść obronną ręką. Nie, nie zdradzę Wam, gdzie tym razem wiatry zniosą Czaple, ale gwarantuję, że ich przygody dostarczą znów niezapomnianych przeżyć.
 • [awatar]
  Agula
  Niby wiadomo, że jak się wchodzi we współpracę czy to z bankiem, czy z inną instytucją finansową, to musimy liczyć się z tym, że nasze dobro i nasz zysk jest na szarym końcu. Najpierw musi zarobić instytucja, potem długi ciąg pośredników i, jeśli coś zostanie, dopiero my. Ale i tak dajemy się nabrać na piękne reklamy, wizje dostatniego życia na emeryturze czy zabezpieczenie w razie kłopotów. Książka Pawła Reszki bezlitośnie pokazuje nam, jak naprawdę działają rynki finansowe i z czego czerpią korzyści. Jest to obraz iście przerażający! Ale książka podpowiada również, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu jakichkolwiek umów i o co pytać doradców. Lektura obowiązkowa dla wszystkich.
Planowane i pożądane pozycje
1 2 3
 • Caryca
  Alpsten, Ellen
 • Kamerdyner
  Klat, Marek
 • Tańczące martwe dziewczynki
  Masterton, Graham
 • Przeklęty prom
  Strandberg, Mats
 • Zdobywcy oddechu
  Kłosowicz, Przemysław Piotr
 • Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć
  Kowalski, Tomasz
Ania
derylka
anaj_27
Baria
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo