Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
adrian.mol
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
 • [awatar]
  adrian.mol
  Dobra książka SF, jedna z całego cyklu "planety", w klasycznym nurcie science-fiction . Tematem podbój kosmosu przez ludzkość. A raczej przez korporacje, bo kto inny w przyszłości będzie miał środki aby tego podboju dokonać? I do kogo będą należeć planety? Pytania, które są tematem wielu książek SF od kiedy amerykanie wbili flagę na księżycu...
 • [awatar]
  adrian.mol
  Książka na znanym i przerabianym kopycie - temacie wilkołaków i wampirów. Ale w tej książce jest to tylko tło. Tak naprawdę to dobry kryminał z dużą dozą humoru.
 • [awatar]
  adrian.mol
  Dobra solidna SF, klasyka gatunku. Po polsku wydana w piśmie "fantastyka" dawno dawno temu, gdy drukowano tylko "dobrą" fantastykę. Lekko napisana, szybko się czyta, polecam jako wakacyjne czytadło. W książce ukryte jest też przesłanie, nawet nieszczególnie ukryte, ale bez namolnego filozofowania.
 • [awatar]
  adrian.mol
  Pierwszy tom z serii książek-opowiadań. Cały cykl to pierwszej klasy fantasy. Wspaniała konstrukcja cyklu: w formie zamkniętych opowiadań zazębiających się i uzupełniających, aż do odkrycia konstrukcji całego przedstawionego świata. Jak ktoś chciałby wiedzieć jak napisać polskie fantasy bez skojarzeń z Sapkowskim to powinien to przeczytać.
 • [awatar]
  adrian.mol
  Po prostu bardzo dobra książka. Szybka prawie filmowa akcja. Nowatorskie podejście do podróży w czasie. Minusik za spłycenie, a właściwie brak "życia wewnętrznego" bohaterów.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
 • Idoru
  Gibson, William
 • Bunt
  Resnick, Michael D.
 • Przebudzenie Lewiatana
  Corey, James S. A.
 • Merkury
  Bova, Ben
 • Przynieście mi głowę wiedźmy
  Harrison, Kim
 • Najazd z przeszłości
  Hogan, James Patrick
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo