Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Osielsku
[awatar]
Osielsko GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 52 3813422
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: bydgoski
Adres: ul. Centralna 6
86-031 OSIELSKO
E-mail: biblioteka@osielsko.pl

Zapraszamy czytelników do bibliotek:
1. Gminna Biblioteka Publiczna w Osielsku
poniedziałki, wtorki, środy, czwartki
w godz. 8 - 18
piątki w godz. 8 - 16

  1. Filia GBP w Żołędowie
    poniedziałki, wtorki, środy, czwartki
    w godz. 12 - 18
    piątki w godz. 8 - 14

W okresach urlopowych, absencjach chorobowych, itp. nieobecnościach pracowników, godziny pracy ulegają zmianie – pełna informacja dostępna w Bibliotekach, e-mailowo : biblioteka@osielsko.pl lub telefonicznie.
Biblioteka w Osielsku - tel. 52 381 34 22
Biblioteka w Żołędowie - tel. 52 322 72 02

Gminna Biblioteka Publiczna w Osielsku prawdopodobnie została założona w 1949 roku. Dokładna data powstania nie jest znana, gdyż w archiwach Gminy Osielsko nie zachował się żaden dokument założycielski. Jako orientacyjny rok uruchomienia biblioteki przyjmuje się pierwsze zapisy w księdze inwentarzowej księgozbiorów. Na pewno wiadomo, że placówka została powołana na mocy Dekretu o bibliotekach z 1946 roku.
Początkowo księgozbiór mieścił się na kilku regałach ustawionych w siedzibie Urzędu Gromady Osielsko, a biblioteka nosiła nazwę: Gromadzka Biblioteka Publiczna. Przez kolejne lata powiększały się zasoby. Zmieniała się również siedziba - najdłużej istniała w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Osielsku.
Obecnie (od 2002 roku)jest zlokalizowana w Osielsku przy ul. Centralnej 6.

W gminie Osielsko od 1952 roku funkcjonuje także Filia GBP w Żołędowie - obecnie przy ul. Bydgoskiej 26.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
kacpermi
ania.jazdon
kubalarobert
magda0821
kizdyr1
lilanap
barbara55
mirek2001
zdzislawabarzyk
m_milewicz
ryszard.wodzynski
jolanta.slowik
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo