• Julka - wspaniała współczesna powieść polska opisująca meandry polskiego świata mafii • Powieść „Julka” Małgorzaty Grzywa to książka, która zawiera w sobie ważny przekaz dotyczący właściwej drogi życiowej człowieka. Autorka ukazuje, że nawet największy gangster może w końcu odmienić własny los i wkroczyć na właściwą drogę, jeśli tylko zdecyduje się na taki krok. • Impulsem do działania może być życiowe wydarzenie, rodzinna tragedia czy miłość do kobiety. Prawdziwa miłość jest w stanie odmienić wszystko. Główny bohater nie jest złym człowiekiem. Stał się zły, bo takie były koleje jego losu. Świat wokół niego był taki. On jako młody człowiek musiał z tym wszystkim się zmierzyć. • Bunt młodzieńca przeciwko ojcu. Chęć uniezależnienia się i „przecięcia pępowiny”. To spowodowało, że główny bohater wkroczył do światka przestępczego. Nigdy jednak zły nie był. W tym świecie potrafił zachować zasady, ale to czym się zajmował dotknęło w końcu tych, których kochał. • Poznajcie koleje losu Marcina – Lukasa. Chłopaka z dobrego domu, który w młodości kochał sport i był studentem medycyny, jak chciał jego ojciec. • Powieść Małgorzaty Grzywa powinien przeczytać każdy nastolatek, który ma problemy z dokonywaniem wyborów i określaniem własnej drogi życiowej. • Każdy rodzic, który własne ambicje przelewa na dzieci. Każdy kto kroczył złą ścieżką, a następnie się zmienił. • Powieść ta pokazuje czym są dokonywane przez nas wybory i jakie są ich konsekwencje. Czym jest prawdziwa miłość i zdrada. Wartości, które nigdy nie przemijają towarzyszą naszemu bohaterowi, człowiekowi zasad i honoru. • „Julka” to świetna powieść o życiu, którą należy przeczytać. Zapraszamy do zakupu. • Więcej na temat książki na stronie [Link] • „Julka” Małgorzaty Grzywa to propozycja dobra dla współczesnego Czytelnika. Przedstawia historię, która mogła się wydarzyć w latach 90 - tych ubiegłego wieku. • Bunt i skłonienie się młodego człowieka ku mafii. Narkotyki, nieletnie dziewczynki z Bułgarii i Ukrainy przerzucane do warszawskich knajp, by 60 - letni faceci mogli skorzystać z miodu młodości. • Rzeczywistość niby obca nam, ale czy tak dalece odległa? Czy możliwe, że w galerii filmów porno możemy zobaczyć naszego znajomego czy syna lub córkę? Czy możliwe, że ktoś z naszych znajomych może być dilerem? A może ktoś z rodziny? Pewnie nie bierzemy tego pod uwagę, a jednak skądś tacy ludzie się biorą. Przecież nie są oni pojedynczymi przypadkami na tym świecie. • W czasach człowieka współczesnego, w którym liczą się pieniądze i nie ma zasad, poza tymi, którym granice wyznacza kasa. To możliwe. I tak zapewne się dzieje do dziś.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo